Як викопати озеро.

Озеро - це замкнутий природний водойму. Якщо йдеться про штучне гідроспоруді, то воно називається ставком. Для його організації на присадибній ділянці необхідно вибрати таке місце, яке протягом року в денний час висвітлюється відкритим сонцем не менше п'яти або шести годин. Дотримання даного вимоги допоможе створити сприятливі умови для розвитку флори і фауни у водоймі.
Вам знадобиться
  • - лопата або екскаватор,
  • - дерев'яні кілочки - 10 шт.,
  • - плівка для басейнів,
  • - пісок.
Інструкція
1
Визначившись з місцем розміщення ставка, накидайте на аркуші паперу найпростіший дизайн-проект майбутньої споруди. Потім на місцевості позначте кілочками місце для риття котловану під штучна водойма.
2
Ідеальним часом для початку будівельних робіт вважається весняний сезон. В першу чергу лопатою або екскаватором відривається котлован. Його стіни можна створювати похилими або ступінчастими. Найглибше місце в ставку викопується на тіньовій стороні: в ньому будуть зимувати риби.
3
По периметру водойми створюється траншея шириною 70 см і глибиною 30 см, призначена надалі для висадки болотних рослин.
4
Після підготовки котловану грунт на його дні і схилах разравнивается лопатами, звідти видаляються всі камені. Потім розрита поверхня засипається шаром піску товщиною від двох до п'яти сантиметрів, після чого майбутній ставок накривається плівкою і залишається «в спокої» на кілька годин.
5
Перерва в роботі необхідний для того, щоб плівка під власною вагою розрівняти по поверхні котловану.
6
Далі краї плівки притискаються каменями, які розкладаються по периметру, після чого в ставок заливається вода.
7
Заповніть гідроспоруда рідиною на три чверті від всього обсягу, приберіть каміння, а плівку закріпіть до поверхні землі спеціальними шпильками, які необхідно придбати одночасно з покупкою поліетиленового матеріалу.
8
На наступному етапі будівництва приступайте до спорудження берегової лінії водойми. Залийте периметр ставу бетоном. Перший ряд доцільніше викласти пластованной піщаником так, щоб камінь звисав на десять сантиметрів над краєм водойми. Потім можна скласти бордюр з кругляка, і продовжити будівництво доріжки по берегу. Варіантів щодо вирішення даного питання існує дуже багато: починаючи зі звичайною укладання тротуарної плитки, і до створення алеї з перголой і альтанкою.