Як порахувати куб.

При вирішенні технічних задач іноді потрібно порахувати куб числа. Під куб ом в математиці розуміється число, зведена в третю ступінь, тобто помножене саме на себе три рази. Найпростіше це можна виконати за допомогою інженерного калькулятора. Якщо ж такого калькулятора немає, то можна обійтися і іншими засобами.
Вам знадобиться
  • калькулятор або комп'ютер.
Інструкція
1
Підрахунок куб а числа на інженерному калькулятореІнженерний калькулятор відрізняється від звичайного (бухгалтерського) наявністю додаткових кнопок і написів для обчислення математичних функцій (sin, cos тощо). Щоб порахувати куб числа на інженерному калькуляторі, наберіть спершу саме число. Потім знайдіть на клавіатурі калькулятора кнопку, що позначає зведення в ступінь. Зазвичай така кнопка позначається буквою x (X) і маленької, розташованої трохи вище, буквою y (Y). Натисніть на цю кнопку, а потім на кнопку «3», після чого натисніть на кнопку «=». На індикаторі калькулятора відобразиться куб числа.
2
Зведення числа в куб на звичайному (бухгалтерському) калькулятореЧтоби порахувати куб числа на звичайному (бухгалтерському) калькуляторі, наберіть саме число. Потім натисніть на кнопку множення (позначається «Х»). Після цього знову наберіть зводитиметься в куб число. Знову натисніть на знак «помножити». І нарешті, в третій раз наберіть це ж число. Потім натисніть на кнопку «=». На індикаторі калькулятора з'явиться куб числа.
3
Піднесення до куб за допомогою калькулятора OS WindowsЧтоби порахувати куб числа на комп'ютері, скористайтеся програмою-калькулятором. Залежно від встановленої на комп'ютері операційної системи та використовуваного програмного забезпечення, калькулятори можуть трохи відрізнятися. Розглянемо найбільш поширену ОС Windows і стандартний калькулятор.Запустіте програму «калькулятор». Для цього просто натисніть кнопку «Пуск», потім «Виконати». У віконці наберіть «calc» і натисніть «Ок».
4
Якщо ви не бачите кнопок з позначеннями математичних функцій, то перемкніть калькулятор в режим «інженерний». Для цього виберіть пункт меню «Вид» і відзначте в випадаючому списку рядок «Інженерний» .Наберіте на клавіатурі число, яке потрібно звести в куб і натисніть на кнопку «x ^ 3». Результат тут же з'явиться на табло віртуального калькулятора.