Як створити пасіку.

Перше, з чого починає будь заводчик бджіл, це побудова власної пасіки. Пасіка - це земельна ділянка, де знаходяться вулики з бджолиними сім'ями, господарські будівлі, обладнання та інвентар. Створити її нескладно, але є безліч нюансів, від яких безпосередньо залежить працездатність бджіл і їхнє здоров'я.
Інструкція
1
Добре якщо місце, де ви хочете побудувати пасіку , буде захищене від вітрів будівлями, лісом, насадженнями, віддалене від людних доріг, місць, де пасуть худобу і великих водойм. Якщо пасіку доведеться розташувати близько до пішохідних дорогах, то обнесіть її живоплотом або забором висотою не менше 2 м. Забір захищатиме бджіл від вітру, а пішоходів і тварин охоронить від агресивних бджолиних особин.
2
Зробіть зимівник для бджіл, сотохраніліще, пасечний будиночок для літніх робіт, майстерню для виготовлення та ремонту вуликів та інвентарю, склад для запасних вуликів і великогабаритного інвентарю.
3
Перш ніж створити пасіку , складіть її план, в якому передбачте організацію всій території, зведення необхідних будинків, а також тип вуликів і врахуйте породу бджіл.
4
Важливе обладнання пасіки - вулики. Саме вони визначають всю систему утримання бджолиних сімей. Заміна вуликів одного виду іншим завжди пов'язана зі значними витратами. Багато бджолярі самі майструють хороші вулики або купують промислові.
5
Для правильного пристрою пасечного справи необхідно правильно вибрати породу бджіл. На Північно-Заході кращою вважається порода бджіл среднерусская. При покупці бджіл переконайтеся, що вони здорові. У продавця у ветеринарному паспорті повинно бути вказано на відсутність хвороб у бджіл. Якщо немає паспорта, то уважно огляньте всіх бджіл і переконайтеся, що вони здорові. У даній ситуації можна запросити досвідченого бджоляра.
6
Бджіл купуйте роями і відведеннями. Зробіть це до кінця сезону (до 15 червня), щоб комахи не встигли відбудувати гнізда. Купуючи бджіл, переконайтеся в тому, що отримані вони від благополучних сімей, які не мають захворювань.