Як вибрати ростовку гірських лиж.

Вибір спортивних пристосувань вимагає максимальної відповідальності. Особливо це стосується тих, хто вперше збирається купити гірські лижі . При виборі ростовки слід враховувати вагу, ріст, рівень підготовки людини, умови спуску, протяжність траси, а також передбачуваний стиль катання.
Інструкція
1
Вибираючи ростовку лиж, слід розуміти, що тут не існує чітких меж. Людям, які мають абсолютно однакову вагу, в магазині можуть запропонувати абсолютно різні лижі . Людині високому і важкого необхідні жорсткі лижі довжиною на 7-12 см більше, ніж його власний зріст. А тим, хто має невелику вагу, такі жорсткі моделі не потрібні.
2
Залежно від призначення лиж, спортсменам, що мають середню вагу і середній зріст, підійдуть найрізноманітніші моделі. Для того щоб кататися на схилах малої протяжності, знадобляться лижі середньої довжини - приблизно на 6-10 см менше, ніж зростання людини. Якщо кататися доведеться поза трасою, тобто по пухнастому снігу (цілині), то краще вибирати широкі і довгі моделі лиж, які роблять можливим нормальне знаходження в снігу.
3
Жінкам ідеально підійдуть ростовки на 10-12 см коротше росту, так як дами, як правило, воліють кататися спокійно. Вони люблять легке і комфортне катання, хоча деякі ставлять своєю метою досягти нових рекордів швидкості. Для жінок лижі виконуються в яскравих кольорах. Останнім часом можна зустріти моделі, прикрашені квітковим візерунком і дорогоцінним камінням.
4
Лижі для дітей заслуговують на особливу увагу. Дитині, тільки початківцю кататися на лижах, будуть потрібні моделі на 5-10 см коротше його росту (точна довжина вибирається залежно від віку). Якщо він вже мав досвід катання на лижах, то для нього можуть бути обрані моделі в ріст або навіть довші на 5-10 см.
Зверніть увагу
Ростовка лиж для кожної людини підбирається індивідуально, з урахуванням тих параметрів, які визначаються цілями та завданнями на схилі.
Корисна порада
Як правило, досвідчені лижники віддають перевагу довгим ростовці - від 185 см, а початківці лижники - ростовкой довжиною від 178 см.в більшості випадків лижникам доводиться кататися на лижах декількох різних ростовок. Вони вибираються в залежності від рівня володіння технікою, від складності схилу і від уміння людини кататися на лижах.
Для кожного лижника його інвентар є найчастіше предметом особливої гордості. Але одного наявності відомої торгової марки буває недостатньо. Для комфортного катання на лижах необхідно правильно вибрати їх розмір. Це стосується як гірських лиж, так і бігових. Параметрами, які слід враховувати при виборі ростовки, є вага спортсмена і його зростання.
Інструкція
1
Визначте конкретні умови, в яких ви припускаєте кататися. Що стосується гірських лиж, то при підборі ростовок слід зупинитися на декількох варіантах. Вибір довжини лиж визначатиметься не тільки вагою спортсмена, але і рівнем володіння технікою, конкретною моделлю лиж, їх жорсткістю, а також особливостями схилу.
2
Для спрощеного розрахунку ростовки лиж, використовуваних при катанні на гірськолижній трасі, використовуйте пріблізтельние розрахунки. Так, для більшості спортсменів-чоловіків при вазі від 60 до 100 кг і зростанні 165-190 см підійдуть лижі довжиною 165 см (вони гарні при короткому повороті) або 170-175 см (така довжина зручна для середньої або великої дуги). Для жінок при вазі 45-75 кг і зростанні 150-180 см основні ростовки коливатимуться в межах 155-165 см.
3
Вибирайте лижі коротше стандарту на 5-10 см, якщо ви плануєте кататися на добре підготовлених схилах або на схилах пологих і коротких. Також зменшіть довжину лиж, якщо ваш зріст менше, ніж зазначено в основний ростовке. Якщо ви новачок і віддаєте перевагу неквапливе і обережне катання, довгі лижі також ні до чого.
4
Якщо ваш зріст вище 190 см, подовжите ростовку на 10 см. Також це потрібно при катанні по схилах великої протяжності або який вирізняється високою крутизною. Якщо покриття схилу має особливості, наприклад, коли доводиться кататися в глибокому снігу, лижі вибирайте ще більше по довжині.
5
Для більш точного визначення оптимальної довжини лиж в залежності від ваги використовуйте наведену тут таблицю.
6
При виборі бігових лиж насамперед враховуйте своє зростання. Для пересування класичним ходом вибирайте лижі, довжина яких дорівнює відстані від підлоги до середини долоні витягнутої вгору руки. Для вільного («конькового») ходу лижі повинні бути істотно коротше. Конкретна довжина лиж для пересування «коником» залежатиме також від особливостей вашої техніки і досвіду. Найкраще підібрати розмір для бігових лиж дослідним шляхом.