Як побачити Марс.

Марс - планета, розташована в 230 мільйонів кілометрів від Сонця і отримує світла і тепла в 2 рази менше, ніж Земля. Саме про цю планету ходить маса чуток, історій і приданий, саме її описують не тільки наукові книги та видання, але й багато фантастичні журнали. Саме про марсіан ми начулися з самого дитинства, і саме на Марс е мріють побувати і дорослі, і діти. Багато людей просто мріють побачити Марс , не підозрюючи того, що це можливо зробити навіть без спеціального обладнання, передбаченого для цього.
Інструкція
1
Відразу хотіли б відзначити, що найбільш сприятливим періодом для того щоб побачити (спостерігати) планету Марс без спеціального обладнання, є епоха протистояння, а несприятливим - навпроти, епоха сполуки, коли планету побачити просто неможливо без телескопа. Це пов'язано з тим, що в період протистояння орбіта Марс а найближче підходить до Землі і в деяких випадках може досягати 55 млн кілометрів, крім цього висота (схиляння) планети над горизонтом в момент протистояння найбільш помітна і виражена .
2
Дочекайтеся епохи протистояння. Якщо ви не є астрономом і не маєте ніякого поняття про зміну епох, інформацію про це ви зможете дізнатися зі спеціальних журналів або інших новин, які надають астрономи. Ми можемо додати лише одне, сприятлива епоха для спостереження за Марс ом буває тільки один раз в 15 років.
3
Дочекайтеся темряви. Підніміться на висоту багатоповерхового будинку або встаньте в місці, яке не закрито будівлями, тобто є відкритим простором.
4
Знайдіть на небі планету, яка буде на момент протистояння другий за величиною після місяця на нічному небі. Це буде досить велика зірка червонуватого кольору. Марс буде відмінний від тисячі інших зірок не тільки величиною і кольором, але так само і яскравістю, яка буде просто зліпити, на відміну від інших зірок.
5
Пам'ятайте - відбувається дане явище тільки один раз за 15-17 років. Спостерігати знамениту Червону планету в цей період можна щодня протягом 1-2 тижнів, залежно від погодних умов. Не пропустіть подібне дійство, насолодіться красою помаранчевої «зірки».