Як побудувати акваріум.

В даний час в магазинах ви зможете знайти велику кількість різних за типом акваріумів . Однак не завжди можна знайти саме те, що ви хочете. Тому можна зібрати акваріум своїми руками. Це також дозволить вам заощадити деяку суму грошей, так як в магазині ціна на готові акваріуми буває вельми дорога.
Вам знадобиться
  • скло, герметик, силіконовий клей, інструменти, бавовняні рукавички.
Інструкція
1
Перед початком виготовлення акваріума необхідно чітко розуміти, який саме акваріум ви хочете зробити. Визначтеся з розмірами і місцем, де він стоятиме. Подумайте про форму майбутнього акваріума. Можна без зусиль зробити маленький акваріум з якої-небудь скляної банки. Якщо ви хочете зробити справжній акваріум середніх розмірів, то вам варто виконати його в прямокутній формі. Також необхідно продумати всі деталі вашого акваріума.
2
Виготовте креслення майбутнього акваріума. Ретельно поставтеся до цього кроку, оскільки правильно виконаний креслення позбавить вас від зіпсованого матеріалу. Спочатку зробіть невеликий ескіз, а потім його переведіть в докладне креслення. Перевірте правильність його виконання.
3
Тепер потрібно вибрати скло, з якого буде виготовлений акваріум. Скла бувають різного ґатунку. Для акваріума необхідно вибирати скло сортом не нижче М1. Також перед покупкою стела переконайтеся в тому, що на склі немає подряпин, потертостей або бульбашок. Після покупки скла необхідно задумати про його кройке. Якщо ви працюєте зі склом вперше, то не слід намагатися вирізати скло своїми руками, так як велика ймовірність зіпсувати матеріал. Краще довіртеся професіоналам. Зверніться в найближчу майстерню, де вам виріжуть заготовки на вашу кресленням. Пам'ятайте, що різка на верстаті має більшу точність, ніж ручна різка. Не варто забувати про обробку кромок скла, так як це дуже важливий момент безпеки. Якщо в майстерні вам цього не зроблять, то доведеться обробити кромки своїми руками. Ні в якому разі не залишайте кромки скла необробленими!
4
Тепер можна приступати до складання самого акваріума. Для цього потрібно використовувати спеціальний клей і герметик. Клей краще всього вибрати на силіконовій основі. До вибору герметика варто також поставитися з увагою і ретельністю, так як є герметики, які своїм складом можуть вбити мікрофлору організмів акваріума. Герметик буває чорний, білий або безбарвний. Буває два типи склейки - стінки на дно і стінки навколо дна. Обидва нічим не поступаються один одному. Варто зауважити, що найкраще спочатку провести склейку, а тільки потім обробити краї, так як силіконовий клей добре схоплює гладкі поверхні, а ось шорсткі може не склеїти. Після склеювання поставте акваріум для просушування.
5
Перевірте збірку вашого акваріума. Для цього наберіть в нього воду і поставте на лист папері. Ніде не повинно бути течі. Якщо вона все-таки буде, то не поспішайте викидати ваш акваріум. Все можна виправити. Якщо текти дуже маленька, то можна її навіть не чіпати, так як піщинки акваріума незабаром її заб'ють, і вода перестане сочитися через текти. Якщо ж текти теча має значний розмір, то необхідно переклеїти цю частину шва. Після напоготові корпусу можна приступати безпосередньо до прикраси вашого акваріума. Не забудьте про підсвічування і фільтрі.
Корисна порада
раскройка скла краще всього довірити професіоналам.
Створення унікального дизайну не обмежене тільки вибором певної меблів, аксесуарів і т.д. Важливу роль відіграє обробка підлоги і стін. Досить популярним видом обробки є наливні підлоги, однак і вони по красі і оригінальності поступаються сухому акваріуму в підлозі.

Суть сухого акваріума в підлозі

Такий сухий акваріум є поглибленням в підлозі, яке покрите триплексом. Триплекс - це спеціальний матеріал, що складається з трьох шарів ударостійкого скла, з'єднаних за допомогою полімерної плівки із застосуванням особливих технологій. Такий матеріал може витримати навантаження в сотні кілограм. Триплекс він не розбивається від сильних ударів, а тільки покривається сіткою тріщин. Під триплексному склом ж вільний простір заповнюють різними елементами декору морської тематики: дрібним піском, на поверхні якого іноді залишають сліди ніг, галькою, камінням, штучної рослинністю, різними мікроландшафту і т.д. У такому акваріумі вода відсутня, під триплексом знаходяться тільки елементи декору і повітря.

Створення акваріума в підлозі

Для створення сухого акваріума в домашніх умовах необхідно заздалегідь замовити панель з триплексного скла, яке ідеально підходить під розмір вашої ніші в підлозі . Пам'ятайте, що підігнати панель у разі невідповідності розмірів самостійно не вийде. У підготовленому поглибленні для сухого акваріума по його периметру встановлюють металевий або декоративний профіль. Каркас з'єднують за допомогою саморізів так, щоб верхня частина профілю перебувала нижче рівня самої підлоги на величину, рівну товщині скла разом з ущільнювачем. Поверхня всередині поглиблення обробляється необхідним оздоблювальним матеріалом. Потім потрібно зробити нішу для проводки, що відповідає за підсвітку. На підготовлене раніше оздоблювальне покриття розташовують обрану морську композицію. Потім поглиблення закривається панеллю триплекса поверх ущільнювача. Можна промазати шви за допомогою герметіка.Для більшої привабливості акваріума на його стінках встановлюють світлодіодні або будь-які інші стрічки. Таке освітлення буде додатковим джерелом м'якого, приглушеного світла в кімнаті, що створює романтичну атмосферу. Крім того, можливо вибрати тонированную триплексную панель, щоб досягти гармонії або, навпаки, контрасту із загальною колірною гамою кімнати. Гідності сухого акваріума полягають не тільки в унікальності його дизайну. Підлога з таким акваріумом досить практичний, так як триплекс стійкий до води, хімічних впливів, зносу. Для догляду за таким матеріалом потрібно тільки його миття та полірування. Завдяки гумовим ущільнювачам, в нішу акваріум не потрапляє бруд, пил, волога. При необхідності за допомогою присосок можна підняти панель, щоб змінити знудити морську картину.