Як прищеплювати шовковицю.

Шовковиця - цінна плодова рослина. Воно посухостійка і солевинослівое. Добре переносить і холодні температури. Дорослі дерева витримують морози до -30? С. На півночі - світлолюбна, на півдні витримує напівтінь. Найкраще приживається на суглинкових грунтах. Висота дорослого дерева до 20м, діаметр стовбура більше 1 метра. Шовковиця прищеплюється і окулірують тими ж способами, що й яблуня.
Інструкція
1
В однодомних рослин є чоловічі і жіночі квітки. Вони можуть знаходяться на одному екземплярі. Перезапилення відбувається в межах одного дерева. Жіночі квітки - з маточки, без тичинок. Чоловічі квітки мають тільки тичинки. Вони товсті, циліндричні. Жіночі - овальні та більш короткі. Жіночі квітки після запилення і запліднення розростаються, і м'ясисті покриви окремих дрібних плодиків зливаються в супліддя - Шовковичну або тутовую ягоду. А чоловічі - засихають і опадають. Але чоловічий примірник можна прищепити, щоб не втрачати часу на посадку нового рослини.
2
Прищеплювати шовковицю потрібно на початку або середині квітня: за одну, два тижні до цвітіння або під час. Живці заготовлюйте в лютому-березні, потім зберігайте їх у холодильнику, можна в погребі. В крайньому випадку, зріжте держак для щеплення прямо з дерева, але, обов'язково до розпускання бруньок.
3
Прищеплюйте так само, як і інші плодові рослини. Використовуйте вегетативні, тобто подовжені пагони з добре сформованими бруньками. Не беріть плодоносні - укорочені пагони.
4
Щеплення живцями, які ви зрізали з плодоносних дерев, прискорить плодоношеніе.Ви можете зробити щеплення окуліруванням: візьміть нирку з щитком з однорічного подовженого втечі, такого ж, як і для щеплення, і вставте під кору.
5
Окуліровку робіть або навесні, в ті ж терміни, що і щеплення ручкою, або влітку, тут беріть сплячу бруньку. Терміни літньої окулірування з 25-го липня до 25-го серпня.
6
Можете прищеплювати шовковицю і ростовими пагонами довжиною 10-12 см. З прищепного держака зріжте верхушечную нирку і прищепіть в Т-подібний розріз підщепи. Цей спосіб дозволить вам прискорити вступ у плодоношення на 1-2 роки.
7
Якщо рослина доросле, щеплення робіть на 2-3 гілочках. Після того як черешки або оченята приживуться, формуйте рослина з нових пагонів. Поступово видаляйте залишилися непотрібні пагони. Через два-три роки у вас буде плодоносна великоплідна шовковиця, ягоди якої смачні і дуже корисні.