Як містити курчат.

Займатися розведенням птиці - справа клопітна, але вельми захоплююче. Якщо ви придбали маленьких курчат , або ваша несучка ось-ось стане мамою, то слід знати, з чим ви зіштовхнетеся. Догляд за молодняком ділиться на два періоди: зміст курчат (віком 1-8 тижнів життя) і догляд за молодими курми (від 9 до 20 тижня життя). Як же правильно вирощувати курчат ?
Вам знадобиться
  • - приміщення для курчат;
  • - годівниці та поїлки;
  • - спеціальні корми;
  • - відгороджений вигул.
Інструкція
1
Придбайте сильних і здорових курчат . Хороший курча має бути рухливим, міцно стояти на ніжках, мати блискучі очі і дзьобик жовтого кольору. Живіт міцного курчати підібраний, а крильця щільно притиснуті до тіла.
2
Підготуйте для курчат тепле, попередньо продезінфіковані приміщення без протягів. На підлогу засипте настил з дрібної стружки. Навіть якщо курчат а з квочкою, перші кілька днів приміщення слід опалювати. При вмісті курчат без квочки підтримуйте температурний режим до досягнення птахами віку 40 днів. Перший тиждень курчат ам організуйте цілодобове освітлення.
3
Квочку з курчат ами утримуєте окремо від дорослих птахів. Слідкуйте, щоб в курчат нік не проникли хижаки: кішки, щури, ласки, тхори. Обладнайте птаху окремий захищений вигул із зеленою травичкою. На 1 курчати має припадати 1-2 кв.м вигулу. Слідкуйте, щоб курчат а не виходили на вулицю, поки не зійшла роса.
4
Зробіть для молодняка окремі годівниці та поїлки. Для великої кількості курчат варто встановити ніпельні автоматичні поїлки. Годівниці для тижневих курчат повинні бути плоскими, але корм в них не повинен затоптує. Пам'ятайте, що годівниць має бути достатня кількість. Не можна допускати скучіванія або черговості в годуванні. Всі курчат а повинні їсти одночасно.
5
Підготуйте спеціальні корми. Корм для курчат містить велику кількість білків і вітамінів. Якщо курчат а з квочкою, то спочатку годують квочку. Годування курчат проводять кожні 2 години. До комбікормів слід додавати подрібнені яйця, шкаралупу, свіжу кисляк і сир, білий хліб, варену картоплю. Поступово з роздробленою і розвареної крупи курчат переводите на цільне зерно. Корм повинен з'їдатися за 20 хв. Неприпустимо давати птиці запліснявілі корми. Встановіть в курчат ніку годівниці з мінеральними добавками: черепашник, крейда.
6
На вигулі для молодняка організуйте пісочні ванни. На відро попелу додайте 2 відра піску. Курчата люблять в сонячну погоду купатися в таких ваннах.
Зверніть увагу
Квочка водить курчат до 30-35 днів, потім вона стає агресивною і її слід відокремити.
Корисна порада
Обов'язково пропоювати курчат і молодняк тривитамин для зменшення випаду поголів'я.