Як містити черепаху в домашніх умовах. степові черепашки в домашніх умовах.

Черепахи відносяться до ряду плазунів. Всього науці відомо близько 230 видів і 12 сімейств цих цікавих рептилій, які поширені по всій земній кулі. У Росії ж мешкає тільки 4 постійних, і рідко можна зустріти 2 морських виду - вони запливають до нас в далекосхідні води.

Вже багато років тому черепаха перекочувала з дикого тваринного в домашнього улюбленця. За що людина полюбив цю маленьку повільну рептилію? Містити черепаху в домашніх умовах дуже просто, ці тварини абсолютно невибагливі в їжі і відході. Їсти домашня черепаха може дуже рідко, навіть раз на тиждень і це не буде для неї великим стресом. Але якщо ви хочете годувати свого вихованця кожен день, він ні в якому разі не откажется.Одно з найулюбленіших ласощів черепахи це листя салату, саме в них міститься велика кількість вітамінів і життєво важливих мікроелементів, необхідних цій тварині. Подрібнювати листя салату перед годуванням зовсім не обов'язково, ваш улюбленець легко з ними впоратися. На маленькі шматки найкраще порізати тверді фрукти і овочі. Відмінною підгодівлею для вашого улюбленця стане пара ложок сиру в неделю.Содержать черепаху в домашніх умовах найкраще в просторому тераріумі, але це в тому випадку, якщо вона сухопутна. Величину тераріуму ви можете визначити самостійно, головним критерієм тут є достатня кількість простору для вільного переміщення жівотного.Стоіт пам'ятати, що в тераріумі повинна постійно підтримуватися необхідна температура, вологість та освітлення. Одне з важливих умов для утримання черепахи - додатковий обігрів за допомогою спеціальних ламп, що кріпляться на стелю тераріуму. Вимикати лампи краще на нетривалий час і якомога рідше. Встановити лампи найкраще в півметра від підлоги тераріуму в кутку, оптимальною температурою вважається 30'C. Також в освітленні повинна бути присутня ультрафіолетова, малопотужна лампа, на відстані в 50 сантиметрів від пола.Черепахі дуже цікаві своєю поведінкою - спостерігати за ними одне задоволення! Дуже часто їх називають відважними, і насправді багато черепахи бігають за ногами, коли приходить час їжі, безпомилково визначають саму гучну кімнату і присутні при будь-якому скупченні людей, орієнтуючись по звуку, хоча вважається, що рептилії позбавлені слуху. Також вони здатні запам'ятати місце кормленія.Некоторие господарі воліють тримати черепах без тераріуму, варто відзначити, що це не зовсім правильно, і небезпечно для здоров'я тварини. Якщо у вас немає можливості організувати тераріум, подбайте про те, щоб тварина знаходилося на чистому, теплом підлозі. На території де вона може переміщатися повинні бути закладені вузькі лази, де вона може застрягти. При прибиранні краще відмовитися від застосування хімічних мийних засобів, черепаха здатна легко отруїтися, найкращий варіант не залишати тварину без прісмотра.Красота пустельній, середньоазіатської, степовою або грецької черепашки є відмінною прикрасою для будинку. Сьогодні ці чудові рептилії завойовують серця великої кількості людей. При правильному догляді та утриманні це цікава тварина принесе вам велику кількість позитивних емоцій і буде радувати вас довгі роки!

Черепаха, хоч і вважається екзотичним тваринам, зустрічається в будинках не так уже й рідко. Любителі черепах навіть стверджують, що їхні вихованці здатні на емоції, як і ссавці. Черепахи вимагають серйозного догляду, їм потрібні умови, максимально імітують природні. У деяких господарів черепахи гинуть через неправильне утримання. Заводите вихованця тільки якщо впевнені, що зможете правильно за ним доглядати.
Вам знадобиться
  • тераріум, ультрафіолетова лампа, обігріваюча лампа
Інструкція
1
Черепахи бувають сухопутні й водні. Сухопутних черепах годують овочами, фруктами, салатом, кульбабами, конюшиною. Можна давати їм молочні продукти з малою часткою жирності, м'ясо, варені яйця. Іноді черепахам дають молюсків і дощових черв'яків. Молодих черепах приблизно до півтора років годують щодня, потім починають давати їжу через день. Чим старше черепаха, тим більше рослинної їжі слід давати їй.
2
Водних черепах годують м'ясом, черв'яками, рачками гаммарус, рибою, але не надто жирною, також дають їм рослини, фрукти і овочі. Все практично також, як і з сухопутними. Щоб вода, в якій живуть водні черепахи, не забруднювати від корму, можна годувати з рук - привчити підпливати, наприклад, на стукіт пальцями по склу, а їжу давати на пінцеті.
3
Черепах, що живуть вдома, потрібно додатково підгодовувати вітамінами. В магазинах для тварин продаються спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси, призначені для черепах. Вітаміни вихованцям дають разом з їжею.
4
Черепахи - не суспільні тварини, їм цілком добре і на самоті. Але кілька вихованців взаємодіятимуть, це дуже цікаво. Потрібно, щоб було не менше трьох черепах, дві будуть постійно боротися за територію. Слід підібрати тварин, щоб за розміром і силі вони не надто різнилися. Годуєте їх вдосталь, щоб це не стало причиною конфліктів.
5
Тераріум необхідний водної черепасі, і бажано, щоб він був у сухопутної, якою можна купити старий акваріум. Можливо, він десь протікає, тому буде значно менше коштувати. Водної черепасі потрібен хороший тераріум. Якщо ви вирішили зробити його самостійно, головне не використовувати для скріплення скла токсичні і шкідливі матеріали.
6
Черепахам необхідний ультрафіолетове світло, тому буде потрібно купити спеціальну лампу. Можна купити звичайну УФ-лампу в магазині побутових приладів, а можна і в зоомагазині (там буде дорожче). Потужність лампи вибирайте невелику, медичні не підійдуть. Підніміть лампу над тераріумом 0,5 м або більше. Опромінювати черепаху потрібно по 1-2 рази на тиждень, протягом 5 хвилин, з часом збільшуючи цей час, щоб дійти до 30-60 хв щодня. Обігрів тераріуму нехай працює завжди, поки світло. У час можна виносити тварину на вулицю, щоб черепаха погрілася на сонці.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=7B71TazVBZo
Зверніть увагу
Є види черепах, наприклад, Кайманові, яких не варто утримувати разом - вони дуже агресивні по відношенню один до одного. Будьте готові розсадити вихованців, якщо вони почнуть конфліктувати.
Корисна порада
Деякі власники сухопутних черепах містять їх поза тераріуму, дозволяючи вихованцеві вільно переміщатися по квартирі. В цьому випадку стежте, щоб черепахи не застудилася і не отримала фізичних ушкоджень.