Як розвинути в собі власне я.

Власне «Я» людини - це джерело внутрішніх ресурсів, опора. Маючи цю опору, людина впевнена в собі , адекватний в будь-яких ситуаціях, вільний у виборі і відчуває відчуття щастя. Зазвичай в поняття «Я» вкладають рольові установки, уявлення про свої цілі, цінності, власної значущості, особистісної силі, способах реагування на проблеми. Тільки визначившись з тим, що ви розумієте під своїм «Я», чого вам не вистачає, можна підшукувати шляху саморозвитку.
Інструкція
1
Займіть активну позицію діяча, творця власної долі. Власне «Я» людини розвивається, самостверджується і проявляється тільки в дії. Перестаньте відчувати себе жертвою, слабким або збитковим людиною. Це переконання позбавляє вас власної енергії. Ваш внутрішній світ досить досконалий і ви можете скористатися будь-яким ресурсом для своїх потреб. Головне - діяти, а не страждати!
2
Приймайте на себе відповідальність за свої вчинки, рішення і емоції. Віддавайте собі звіт, як ваші переконання, уявлення і почуття впливають на вашу поведінку. І як ви сприймаєте іншими людьми. Будьте готові змінювати переконання, установки, якщо вам це потрібно.
3
Беріть на себе розумні зобов'язання перед людьми і виконуйте їх. Зобов'язання не повинні йти наперекір вашим інтересам, або на шкоду вам, - інакше вони нерозумні. Навпаки, помірні, вони можуть дати вам відчути власну силу і задоволеність собою.
4
Розвивайте свою самостійність. Незалежність у всьому: у поведінці, діях, мисленні говорить про сформований, сильному внутрішньому стержні людини. Вчіться аналізувати ситуацію, шукати інформацію і самостійно приймати рішення. Будьте готові відповідати за ваші рішення. І перемоги, і поразки будуть однаково вашими, заслуженими. Приймайте це.
5
Шукайте свою місію, ставте перед собою життєві цілі, завдання. Цілеспрямована людина активний і заражає інших. У цьому виявляється сила особистості, сила власного «Я». Це не робиться лежачи на дивані, для цього потрібно рухатися, діяти, робити спроби, пробувати себе в різних видах діяльності, аналізувати досвід. Виділяйте собі трохи часу, щоб сісти і подумати над тим, куди йти далі, чого ви хочете. І знову беріться діяти. Використовуйте різні вправи, медитації, творчість для того, щоб висловити своє «Я».
6
Направляйте свою енергію і сили не на захист себе, а на співпрацю з оточуючими, використовуйте силу свого «Я» для впливу на людей. Шукайте конструктивні методи вирішення конфліктів, проблем. Вчіться керувати своїми емоціями. Цікавтеся життям інших людей - чого хочуть вони, чим живуть, чого прагнуть.
7
Розвивайте свій особистий погляд на світ, формуйте переконання, думки. Для цього більше читайте, спілкуйтеся з іншими, цікавтеся тим, що відбувається, розвивайте свої інтереси. Приділяйте рівну увагу і фізичному й духовному самовдосконаленні.
8
З цікавістю і повагою ставтеся до інших. Беріть від інших найкраще, на вашу думку, вчіться у сильних та успішних людей. Поважайте чужі інтереси, точки зору. Але вмійте утримувати і свій погляд на ситуації, речі. Ніколи не самостверджується за рахунок інших людей, не порівнюйте себе з іншими.
9
Розвивайте своє почуття гумору. Будьте позитивні і життєрадісні. Вчіться невимушено веселитися. Для вашого «Я» це ідеальні умови розвитку.