Як вибрати морську свинку.

Морські свинки - дуже зручні в утриманні вихованці. Вони спокійні, практично не линяють, швидко звикають до господаря. Морські свинки дуже подобаються дітям, їх так приємно тримати в руках! Існує декілька порід цих гризунів, вони різні за характером і за умовами догляду. Недосвідченому заводчику вибрати пухнастого малюка буває досить складно.
Інструкція
1
Найпростіші в утриманні породи морських свинок - селф і Крестед. У них коротка шовковиста шерстка, дуже приємна на дотик. Гризуни цих порід практично не линяють. А це означає, що одяг і килими залишаться в чистоті.
2
Для домашнього утримання найкраще підходять самці морських свинок. Вони більш спокійні і врівноважені за характером, ніж самки. До того ж хлопчики більш охайні і не залишають лужиц на підлозі під час прогулянок по квартирі. Самці морських свинок розташовані до спілкування, швидше звикають до господаря, здатні виконувати нескладні трюки. Самочки воліють усамітнення, ведуть замкнутий спосіб життя.
3
Вибираючи морську свинку , зверніть увагу на особин у віці півтора-двох місяців. Чим старше гризун, тим легше догляд за ним. Малюки не дуже охайні, гризуть предмети інтер'єру, метушливі. Тому краще купувати вже подращенную морську свинку , звиклу до чистоти і сприймаючу людини як друга і господаря.
4
Зверніть увагу на поведінку і зовнішній вигляд тварини. Тьмяна звалялася шерстка, затуманений погляд, відсутність інтересу до навколишнього можуть говорити про хвороби звірка. Вибирайте жвавих, активних особин, легко йдуть на контакт з людиною.
5
Родовід морської свинки важлива, якщо є бажання брати участь у виставках. Якщо ні - не варто звертати увагу на відсутність породистих нащадків. Родовитість не робить ніякого впливу на характер і поведінку звірка.
6
Найкраще купувати морську свинку в розпліднику. Там можна подивитися на батьків звірка, розпитати про перенесені хвороби, умовах годівлі та утримання. Досвідчені заводчики завжди раді дати новачкам поради. Вони розкажуть, яку клітину вибрати, чим краще харчуватися звірята, які вітаміни краще давати.
7
При виборі пухнастого малюка пам'ятайте, що живуть морські свинки 8-10 років. Весь цей час доведеться доглядати за звіром, купувати корм, ліки, іграшки. Виводити влітку на прогулянки і шукати тимчасових господарів при від'їзді у відпустку. Якщо деякі труднощі не лякають, значить, прийшов час завести домашнього вихованця.