Як відучитися гризти губи.

Будь шкідлива звичка найчастіше не приносить задоволення, а скоріше, навпаки, приносить одні незручності. Одним з таких проявів є звичка гризти губи . Що слід зробити для того, щоб забути назавжди про цю манері?
Вам знадобиться
  • - дорога помада,
  • - крему,
  • - гігієнічна помада.
Інструкція
1
Зверніть увагу на те, коли саме ви гризете губи . Спробуйте виявити закономірності. Найчастіше люди гризуть нігті або губи в моменти стресового стану або коли вони про щось думають, або ж відвернені, наприклад, переглядом фільму. Запишіть на аркуші паперу, коли ви помічали, що кусаєте губи . Дайте собі завдання уважно стежити за собою в ці моменти.
2
Причина появи таких звичок має психологічне підгрунтя. Досить часто можна спостерігати таку закономірність: діти та підлітки, які були обділені увагою або ті, яких часто лаяли батьки, більш схильні до такої звичкою, як кусати губи . Подумайте, як давно ви почали гризти губи , і чи не пов'язано це з якими-небудь дитячими страхами.
3
Намагайтеся в стресових ситуаціях не кусати губи , а замінити ці маніпуляції, наприклад, на глибокі зітхання. Це, по-перше, допоможе швидше заспокоїтися і прийти в себе, а, по-друге, поступово позбавить від обридлої звички.
4
Один із способів відучити будь-яку істоту від чого-небудь - це виробити умовний рефлекс. Наносите на губи , наприклад, який-небудь крем, бажано, щоб він був неприємним на смак. Кожен раз, пробуючи його при спробі погризти губи , ви будете відчувати неприємний смак. Через якийсь час ви забудете про те, що колись страждали подібними незручностями.
5
Ще одним варіантом є покупка дорогої помади. Ви будете пам'ятати, що губи нафарбовані і гризти їх, щонайменше, прикро. Звичайно, цей спосіб більшою мірою підходить жінкам. Чоловіки ж можуть користуватися гігієнічною помадою.
6
Постійно зволожуйте губи : підійдуть як спеціальні крему, так і гігієнічні і декоративні жирні помади. Якщо губи будуть зволожені, то бажання їх покусати буде значно слабкіше, а, отже, робити це ви будете набагато рідше.
Проблема обгризених нігтів, на жаль, не тільки дитяча. Якщо у малюків це явище якось можна виправдати, подібний «манікюр» дорослої людини як мінімум насторожує. Щоб позбутися від подібної звички, необхідно розібратися з причиною виникнення проблеми. У більшості випадків це внутрішня невпевненість і переживання людини.
Інструкція
1
Чи не нервуйте, постарайтеся убезпечитися від зайвих переживань. Більше бувайте на свіжому повітрі, попийте заспокійливі чаї. Фізичні вправи допоможуть відволіктися від щоденних турбот. Як варіант спробуйте записатися на курси йоги, таким чином не тільки підтримайте фігуру у формі, але і відчуєте гармонію і рівновагу всередині.
2
Якщо гризучи нігті, намагаєтеся зосередитися, спробуйте використовувати фрукт. Так і виглядати будете пристойніше, і збагатите організм вітамінами.
3
Сходіть на прийом до психолога. Він точніше допоможе розібратися в суті проблеми. Часто саме досвідчений лікар здатний усунути цю звичку в людині.
4
Слідкуйте за собою. Буває, людина не помічає поганої звички. І тільки після нагадування близьких і рідних спокійно прибирає руки через рота. Спробуйте бути уважнішими, стежте за рухом рук.
5
Використовуйте метод, який широко застосовували ще наші бабусі. Пальці необхідно мазати чимось гірким і несмачним. Наприклад, використовуйте господарське мило, йод або солоний розчин. В аптеці продаються спеціальні лаки для нігтів. Їх виробники подбали про специфічний смак, який відбиває всяке бажання пробувати його. Він простий у використанні і не вимагає спеціальної підготовки нігтьової пластини.
6
Зробіть красивий манікюр. Сходіть до професійного майстру, який приведе нігті в порядок. Навряд чи, заплативши певну суму грошей, ви захочете зіпсувати рівні і гладкі нігтики. Займайтеся доглядом за руками регулярно, нехай це буде ваша нова корисна звичка.
Зверніть увагу
Якщо дана проблема турбує вашої дитини, обов'язково відвідайте невропатолога. У дитячому віці це досить поширена звичка, а досвідчений лікар підкаже правильні шляхи вирішення.