Як вибрати старий мотоцикл.

Початківцям мотолюбителям будуть корисні поради про те, як правильно вибрати і купити мотоцикл «з рук», тому саме вони найчастіше і купують не нову техніку. Перш за все, перед прийняттям рішення про покупку уживаного мотоцикл а подумайте, чи варто? Може, краще почекати пару місяців, і купити новий? Стати першим господарем «залізного коня»? Якщо ж необхідна сума не може бути накопичена в короткі терміни, читайте далі.
Інструкція
1
бувше у використанні буває в діаметрально протилежному стані: один мотоцикл може мати вік за десять років і виглядати свіжо, інший - не старше трьох-чотирьох років, і бути схожим на шматок іржавого заліза зі звалища . У кожному разі, така покупка просто неможлива без ретельної перевірки.
2
Ресурс російських мотоцикл ов до першого капітального ремонту невеликий - приблизно 30 тисяч кілометрів (є винятки, але рідко). Обмовимося відразу, купувати стару «Яву» не рекомендується - вони давно не продаються, а запасні частини до них украй недешеві!
3
Подумайте, що ж вам потрібно: якщо їзда без особливих проблем, то «ІЖ-Планета» - оптимальний вибір. Він не такий потужний, як знаменитий «Урал», але його надійність компенсує недоліки. Де купувати? Сьогодні все набагато простіше, ніж раніше, в епоху барахолок, на зміну їм у великій кількості прийшли газети і сайти типу «З рук в руки», «Купи-продай» і т.д.
4
І ось мотоцикл і його продавець перед вами. Відразу ознайомтеся з документами. Можливі такі варіанти: мотоцикл без документів - коментарі зайві; мотоцикл не зареєстрований відповідним чином після покупки (в такому випадку повинна бути довідка-рахунок); мотоцикл зареєстрований безпосередньо на власника; мотоцикл зареєстрований на третю особу, колишнє колись власником, а нинішній господар не переоформив документи. Як ви розумієте, в кожному з цих випадків турботи будуть зовсім різні. І, звичайно, не забудьте звірити номери на двигуні і рамі.
5
Тепер можна починати сам огляд. Перш за все, варто, хоча б приблизно, дізнатися пробіг транспортного засобу. Спідометрі краще не довіряти, колишній власник напевно замінив його на новий або скрутив реальний кілометраж. Зверніть увагу на знос шин: якщо вони нові, то пробіг - не більше 10 тисяч. Покрутіть заднє колесо в підвішеному стані і спостерігайте, чи не зміниться натяг ланцюга при обертанні, якщо змінюється - можливий ремонт незабаром. З побоюванням ставитеся до різного роду «переробкам» і нововведень. Одна справа, якщо це установка додаткової фари або багажника, інша - якщо руки конструктора-аматора торкнулися життєво важливих систем і вузлів.
6
Звичайно, це не всі правила, яких потрібно дотримуватись при покупці уживаної техніки, але зробити перший крок ви вже зможете.