Як уникати конфліктів у колективі.

Сьогодні важливу роль відіграють взаємини в колективі . Чим більше в ньому взаєморозуміння і взаємовиручки, тим ефективніше складається його робота в цілому. Як навчитися уникати конфліктів, що сприяють зниженню результатів діяльності?
Інструкція
1
Взаємодіючи з іншими людьми, намагайтеся вибирати такі моделі поведінки, які з меншою ймовірність приведуть вас до конфліктів. Намагайтеся співпрацювати з людьми, досягаючи якихось спільних цілей. Можливий також варіант конкуренції: намагайтеся виконати свою роботу настільки добре, наскільки це можливо, сприймаючи своїх конкурентів в якості позитивного стимулу до зростання, а не як суперників чи ворогів.
2
Будь-який конфлікт починається лише тоді, коли обидві сторони чітко усвідомлюють існуюче протиборство, розуміють, що їхні інтереси порушені, і готові боротися за них. До тих пір, поки ви не усвідомили, що сформована ситуація є конфліктом, його по суті немає. Тому намагайтеся об'єктивно відноситься до подій, що не перебільшуйте ті чи інші аспекти, будьте налаштовані позитивно - і багатьох потенційних конфліктів можна буде уникнути.
3
Якщо вам щось незрозуміло, обов'язково запитуйте. Будь-які недомовки і нерозуміння елементарних, з точки зору опонента, речей можуть стати відмінною грунтом для загоряння досить безглуздого конфлікту. Однак недорозуміння може бути викликане і більш глибокими причинами, і тоді під явним конфліктом лежить внутрішній, прихований, який просто розмовою навряд чи може бути вирішене.
4
Залучіть третю незалежну сторону. «Свіжий» погляд на проблему завжди сприяє її вирішенню. Думка залученого особи має бути авторитетним не лише для вас, але і для вашого опонента. До того ж, третя особа має бути об'єктивним, і воно не повинно віддавати перевагу нікому з конфліктуючих. При розмові обов'язково присутність всіх трьох сторін.
5
Якщо все-таки конфлікт уникнути не вдалося, щось не ховайтеся від нього: тим самим ви додасте йому затяжний характер, що може тільки посилити ситуацію, що склалася. До того ж, завжди пам'ятайте, що ваш опонент або опоненти - звичайні люди, що не приписуйте їм якостей ворога - це помітно полегшить процес переговорів і подальшого спілкування.