Як емігрувати до Франції.

Францію часто називають країною емігрантів. Неухильно слідуючи своїм демократичним традиціям, це держава надає притулок і можливість проживати на своїй території людям самих різних країн і національностей. Тому у Франції порівняно нескладно отримати вид на проживання для вихідця з країн колишнього СРСР, що не відносяться до Євросоюзу. І все ж еміграція до Франції для російських громадян може виявитися досить непростим завданням, якщо не знати особливостей імміграційної політики цієї країни.
Інструкція
1
В даний час емігрувати до Франції можна за трьома основними каналами: в процесі возз'єднання сім'ї (вступ в шлюб з французьким підданим або переїзд до близьких родичів), професійна імміграція або отримання політичного притулку.
2
Житель Росії може також отримати вид на проживання у Франції, якщо він має нерухомість в цій країні або річний контракт на оренду квартири і здатний щорічно депонувати на рахунок в Французькому банку суму не менше 18 000 євро на кожного повнолітнього члена сім'ї.
3
Професійна імміграція у Франції підрозділяється на три основні категорії: найм, незалежна професійна діяльність і комерція. Від конкретного виду цієї класифікації залежить тривалість і складність розгляду заяви про надання дозволу на проживання. Найбільш проблематично отримати сприятливе рішення при трудових відносинах, заснованих на наймі. В цьому випадку прохання про вигляді на проживання повинен подавати не сам іноземний громадянин, а французький роботодавець, готовий прийняти його на роботу.
4
Якщо професійна діяльність має якийсь стосунок до торгівлі (продаж або купівля товарів/послуг), то крім посвідки на проживання знадобиться також отримати карту торговця (merchant's "card). Ця вимога збільшує ризик відмови при розгляді вашої справи. Причому до категорії торговців можуть відноситися не тільки торгові агенти, а й виконавчі мен6еджери компаній з обмеженою відповідальністю.
5
При отриманні виду на проживання в якості біженця вам доведеться довести, що у вашій країні проживання регулярно порушувалися ваші права людини з боку влади (армії, поліції, державного апарату). Це основний фактор, що впливає на надання політичного притулку. Потрібно також враховувати, що облаштуванням політичних біженців держава у Франції не займається. В кращому випадку вам можуть надати тільки тимчасову готель для проживання, але, як мінімум, перші три місяці перебування в країні вам доведеться самому забезпечувати себе. Потім вами зможе зайнятися місцева комуна.
Зверніть увагу
Якщо ви маєте намір виїхати до Франції як політичного біженця, вам потрібно враховувати положення Дублінської конвенції, відповідно до якого якщо по шляху до Франції ви проїжджали якусь безпечну країну, підписала цю конвенцію, то просити притулок ви повинні були в ній. Якщо при розгляді вашої заяви префектура поліції виявить факт такого транзитного проїзду, у вигляді на проживання у Франції як біженцю відхиляються.