Як заморожувати вишню. Як заморозити вишню на зиму.

У сучасній кулінарії вишня займає далеко не останнє місце. З нею можна приготувати молочний суп, крем, вареники, соуси, компоти і багато інших страви. Вишню використовують і як дієтичний продукт, що поліпшує травлення, задовольняє спрагу. Вона володіє і відхаркувальну, антисептичну і легку послаблюючу дію. Як же заготовити її на зиму, щоб максимально зберегти всі корисні властивості? Оптимальне рішення - заморозка.
Вам знадобиться
  • вишня;
  • пластикові контейнери;
  • друшляк;
  • рушник;
  • ніж ;
  • морозильна камера.
Інструкція
1
Купіть вишню або зберіть її на своїй ділянці.
2
Переберія зібрані ягоди. Вишня для заморозки повинна бути стиглою. Видаліть всі пошкоджені, гнилі і перезрілі ягоди. Приберіть все сміття і плодоніжки.
3
Покладіть ягоди у велику каструлю, повністю залийте їх холодною водою. Вимийте ягоди, обережно перетираючи їх руками.
4
Витягніть вишню з води руками і перекладіть її в друшляк. При цьому вся грязь, змита з вишень і осіла на дно, залишиться в каструлі. Дайте стекти воді, що залишилася на ягодах.
5
Розкладіть вишню в один шар на чистому махровому рушнику. Дочекайтеся повного висихання ягід.
6
Складіть вишню в пластиковий контейнер. Врахуйте, що повторна заморозка ягід недопустима. Заморожуйте їх такими порціями, які взимку зможете спожити за один раз.
7
Якщо потрібно вишня без кісточок, видаліть їх з вимитих і обсушених ягід за допомогою ножа або спеціального пристосування. Вишню без кісточок розкладіть в контейнери.
8
Закрийте контейнер кришкою і поставте в морозильну камеру при температурі від мінус 18 до мінус 25 градусів.
9
Можлива заморозка ягід розсипом. Для цього чисті сухі ягоди розсипте в спеціальний піддон, залишаючи між ними відстань 0,5 см. Поставте піддон в морозилку і включіть її на максимальну потужність. Залиште ягоди для замерзання на 3-4 години. Після цього пересипте ягоди в пакет або контейнер і покладіть в морозильну камеру на зберігання.
10
Вишню без кісточок можна заморозити, присипавши її цукровим піском (укласти в контейнер пошарово).
Зверніть увагу
Взимку вишню можна використовувати не розморожуючи для приготування вареників, пирогів, компотів, кіселей.Разморажівать вишню найкраще на нижній полиці холодильника.
Корисна порада
Використовуйте для заморозки вишню темних сортів: вона солодше світлих і містять більше пектіна.Для заморозки вишні можна використовувати і поліетиленові пакети. Однак, врахуйте, що при заморожуванні поліетилен стає крихким. Є небезпека розсипати заморозку по всій морозильної камере.Для того, щоб заморожена вишня не вбереться в себе сторонні запахи, зберігайте її окремо від сильно пахнуть продуктів.