Як перемогти тривогу.

Тривога може бути відповідною реакцією на неприємна подія, яке відбувається або може відбутися в житті. Але дуже часто це почуття не пов'язане з якоюсь конкретною ситуацією і може бути викликано різними причинами. Наприклад, переживаннями за своїх рідних, сильним душевним хвилюванням, суєтою і т.д. Тривожний стан характеризується почастішанням пульсу і дихання, підвищенням тиску. Деякі люди в цей момент перебувають у збудженому стані, їм важко зосередитися на якійсь справі.
Інструкція
1
З'ясуйте причину тривоги. Можливо, вам або вашій родині дійсно щось загрожує, і ви знаєте, що може трапитися неприємність. В цьому випадку, тривожне почуття є природною реакцією організму на стрес. З такою формою боротися найлегше, так як ви усвідомлюєте небезпеку і можете з нею бороться.Тревога може виникнути і без приводу. Ви відчуваєте себе незатишно, неспокійно, але причину такого стану визначити не можете. Боротися з такою формою тривожного стану складно, так як воно може бути викликано чим завгодно. Перенапруженням, втомою, хвилюванням, що пройшли або майбутніми подіями. При цьому буває, що ступінь тривоги не відповідає причині, що викликала її. І вона найбільше доставляє неприємностей, порушуючи звичний спосіб життя людини.
2
Якщо тривога викликана якоюсь ситуацією, спробуйте уявити собі найгірший її результат. Що трапитися в цьому випадку? Можливо, ви даремно переживаєте, і кардинальних змін у вашому житті не відбудеться. Також подумайте, що можна зробити, щоб мінімізувати наслідки неприємних подій. Такий аналіз ситуації допоможе зменшити вашу тривогу .
3
Спробуйте відвернутися від сумних думок. Зберіться гучною і веселою компанією, виберіться в кафе, на природу, подивіться улюблений фільм або послухайте музику. Займіться тим, що вам завжди приносить задоволення і піднімає настрій. Тривога може бути наслідком втоми, перевтоми. Візьміть відпустку на роботі і рушайте кудись відпочити. Відволікання від робочих справ допоможе привести ваше душевну рівновагу в норму.
4
Недозволене, незакінчені справи можуть стати причиною тривоги. Ви будете постійно думати про них, про те, що робити, як краще вчинити. Через такі думок ваш настрій може стати пригніченим, тривожним. Тому варто зайнятися вирішенням усіх турбують вас проблем і справ. Можливо, в деяких питаннях потрібно буде кардинально поміняти своє життя. Наприклад, змінити роботу, якщо на ній ви постійно перебуваєте в стані стресу і занепокоєння.
5
Поділіться своїми страхами і переживаннями з рідними, друзями. По-перше, виговорившись, ви відчуєте полегшення. По-друге, якщо тривога безпідставна, то погляд з боку допоможе це визначити. Якщо у вашому оточенні немає людей, з якими ви могли б поговорити по душам, або ви не хочете цього робити, то зверніться за допомогою до хорошого психолога.
6
Знизити рівень тривожності можна медикаментозними засобами. Зараз існує багато заспокійливих препаратів. Різні транквілізатори, антидепресанти, селективні інгібітори допомагають зменшити тривогу , але приймати їх можна тільки за призначенням лікаря. Деякі з цих коштів є сильнодіючими, і при неправильному їх застосуванні ви можете тільки погіршити ситуацію, нанести шкоди своєму організму.
Почуття тривоги, як і страх, цілком нормальний стан організму, що допомагає нервовій системі приготуватися до небезпеки. Проблема в тому, що часто таке неприємне відчуття виникає в ситуаціях, в яких небезпеки немає або вона надумана. Як і будь-яке почуття, тривогу можна побороти, потрібно лише освоїти кілька прийомів.
Інструкція
1
Не "зациклюйтеся» на своїх вчинках і невдачах. Те, що ви малюєте в уяві, дуже рідко існує в реальності. Необхідно адекватно оцінювати свої дії, вчинки та їх наслідки. Не варто бути впевненим у власній непогрішності. Все допускають помилки, і ви їх допускаєте, яким би самовпевненою людиною ви ні були. Замість пустого переживання краще подумайте, як вирішити ситуацію, що склалася і як можна виправити помилку.
2
Не переживайте даремно через мрій і сподівань. Краще сконцентруйтеся на тому, що відбувається в реальності.
3
Чи не накручуйте себе даремно. Почуття тривоги не може саме по собі заподіяти фізичну шкоду. Це лише посилить неприємні відчуття і не принесе нічого позитивного. Замість того, що б культивувати тривогу , необхідно задуматися - ця ситуація дійсно варто переживань? Якщо вашої (або ваших близьких) життю і здоров'ю не загрожує небезпека, немає причин для паніки. Краще обдумайте ситуацію і способи її вирішення.
4
Використовуйте дихальну гімнастику. Кілька глибоких вдихів і видихів допоможуть знизити відчуття тривоги.
5
Чи не концентруйтеся на почутті тривоги. Якщо ситуація не вимагає миттєвого рішення, то відверніться від неї. Наприклад, ви боїтеся замкнутих просторів і застрягли в ліфті. Можете, звичайно, дати волю емоціям і почати битися головою об стіни. Але набагато краще поглянути на ситуацію логічно. Якщо ліфт не впаде і не перетвориться на купу понівеченого металу, то вам нічого не загрожує, тобто взагалі нічого. Розслабтеся і чекайте, поки ліфт знову почне працювати.
6
Відволічіться, подумайте про щось стороннє, наприклад про плани на завтрашній день, згадайте пару кумедних історій або анекдотів і т.д.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=UknFliwRUR8