Як позбутися страху і тривоги.

Навіть самому хороброму і вольовій людині напевно доводилося відчувати почуття страху , тривоги, невпевненості. Нез'ясовне, гнітюче занепокоєння, яке може принести великої шкоди організму. Адже людина, постійно відчуває страх або тривогу, не тільки відчуває моральний дискомфорт. Він стає уразливим для різних захворювань, починаючи з банальної застуди, і закінчуючи виразкою шлунка. Та й спілкування з оточуючими дається йому нелегко. Як же бути? Треба постаратися позбутися нав'язливих страхів.
Інструкція
1
Хоч це і важко, але постарайтеся взяти себе в руки і задуматися: а в чому причина страху або занепокоєння? Коли воно виникло вперше, з чим було пов'язано? Що послужило поштовхом, «провокуючим фактором»?
2
Навіть якщо ви не відразу знайдете відповіді на ці питання, не падайте духом і не опускайте руки. Пам'ятайте: якщо вдасться відшукати причину, ваша проблема буде близька до вирішення! Адже ще знаменитий автор «Робінзона Крузо» написав: «Те, що ми знаємо, менше терзає нас жахом, ніж недомовки і таємниці».
3
Якщо ви знову відчуєте напад страху - постарайтеся зробити наступне: детально напишіть, що саме вас стурбувало, злякало; як, на вашу думку, можна подолати страх або занепокоєння. Якщо є кілька варіантів вирішення - докладно опишіть кожен, не шкодуйте часу. Це тільки піде на користь.
4
Вибравши з цих варіантів найкращий, на ваш погляд, почніть діяти по ньому. При всій простоті цього прийому, він досить ефективний. Головне - почавши міркувати, ви не дозволите страху повністю «оволодіти» вами. Ви самі побачите, що у нього є межі, і що роздираюча вас проблема зовсім не така жахлива.
5
Дуже хороший засіб від страху і занепокоєння - робота! Коли людина чимось постійно зайнятий, йому просто ніколи терзати себе переживаннями. Не випадково і в лікарів, і у психологів є таке поняття: «терапія зайнятістю».
6
Спробуйте також «струснути», розсердитися на себе - мовляв, я доросла, самостійна людина, а веду себе просто по-дитячому! Спробуйте заодно залучити холодну логіку. Скажіть собі: «Чи стає мені краще від того, що я постійно чогось боюся, нервую? Ні! Тільки гірше! То якого біса? Досить! Більше не стану боятися ». Інший раз це добре допомагає.
7
Якщо ж всі перелічені методи не привели до успіху - тут вже не обійтися без допомоги кваліфікованих фахівців.
Зверніть увагу
Тривога або почуття страху, нерідко супроводжуються безсонням, і бувають обумовлені, в першу чергу, збудженням нервової системи. Стисніть ліву руку в кулак, щоб пальці упиралися в середину долоні. Знайдіть точку, в яку впирається середній палець. Потім сильно натисніть на цю точку великим пальцем правої руки і тримайте 1 хвилину. Це заспокоїть «хвилювання» прани і зменшить тривожність.
Корисна порада
Третій метод подолання тривоги, страху і невпевненості в собі - це «спонтанні дії». Коли, наприклад, ми на роботі для майбутньої наради заздалегідь плануємо мова, або фрази, які будемо проговорювати, в цей час ми якраз і займаємося «підзарядкою» (потенційно надмірного) значення, яке ми цієї ситуації будемо надавати. Щоб позбутися страху, і побороти невпевненість - спонтанні дії іноді єдиний вихід. Якщо ви зважилися, необхідно просто робити, не звертаючи уваги на «судоми» розуму.
Багатьох з нас переслідує незрозуміла тривога, коли об'єктивно начебто все в порядку, але людина боїться і чекає неприємностей від будь-яких дрібниць. Від цього противного стану потрібно скоріше позбуватися, щоб знову навчитися радіти життю.
Інструкція
1
Перше, що варто зробити - це усвідомити, що звичка тривожитися - це всього лише звичка, яку ви, швидше за все, підчепили від когось із близьких людей. А раз це всього лише шкідлива звичка, то від неї можна позбутися.
2
Однією з причин тривожності є недовіра до світу. Часом буває важко відповісти на питання, звідки воно взялося. Лікується це стан за допомогою «щоденника довіри». Заведіть собі красиву зошит з позитивною обкладинкою і кожен день ввечері записуйте все, що сьогодні сталося хорошого з вами і навколо вас. Найголовніше - пишіть тільки хороше, як би не хотілося написати все, що накипіло. Щоранку перечитуйте весь щоденник цілком і налаштовуйте себе на думку, що сьогодні у вас буде хороший день.
3
Поменше дивіться телевізор і читайте скандальну хроніку. Все ЗМІ зараз орієнтовані на те, щоб за всяку ціну зачепити вашу увагу, не піклуючись про ваше душевному рівновазі. Тому обмежте перегляд телевізора, а якщо і будете що-небудь дивитися, нехай це будуть хороші улюблені вами в дитинстві фільми.
4
До виникнення тривожності призводить сильна звичка контролювати, яку ви за собою, може бути, навіть не помічали. Подумайте, чи є у вас бажання бути в курсі всіх новин, страх, що щось трапиться без вас, впевненість, що якщо ви не зможете чогось відстежити, то все піде прахом? Якщо так, то вам потрібно розслабитися і усвідомити, що від вас залежить вкрай мало, а все в руках вищих сил. Говоріть собі це частіше, відсувайте геть вражене самолюбство, і скоро ви забудете, що колись страждали від підвищеної тривожності.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=qfZneXz2Tg0