Як навчитися аналізувати.

"Аналіз" у перекладі з грецької мови означає "розкладання". Дійсно, щоб навчитися аналізувати, потрібно розкласти поставлене завдання "по поличках" і виявити саму суть проблеми.
Інструкція
1
Розвивайте здібності аналітика. Комусь від природи дістається такий талант, а комусь доводиться навчатися протягом життя. Люди можуть досягати успіху в різних областях, якщо докладуть до цього максимум зусиль. Область занять вельми обширна. Наприклад, візьміть який-небудь текст, уважно його прочитайте, визначте в ньому основну думку, складіть докладний план. Так ви навчитеся з великого обсягу інформації виділяти головне. Тільки робіть періодично перерви в роботі, інакше ризикуєте утворити в голові "кашу", а це явно не допоможе вам у засвоєнні даних.
2
Спробуйте вирішувати завдання. Математика, фізика, хімія і т.п. - Точні науки, в яких часто використовується аналіз. Почати можна з самого елементарного, а потім збільшувати складність. Рішення рівнянь, досліди, завдання з невідомими і т.д. - Все це потребує певних алгоритмів. А, значить, розкладання дій на кроки і пункти. Причому потрібно зазначити, що прості задачки підвладні всім. Для їх вирішення абсолютно не потрібно бути генієм або мати виключно технічний склад розуму. Необхідні посидючість і бажання розібратися в матеріалі.
3
Перейдіть з теорії на практику. Намагайтеся аналізувати життєві ситуації. Почніть з тих, які не стосуються вас, щоб мати можливість розглядати стан речей об'єктивно, без емоцій. Обміркуйте, яким чином і з якої причини дане сталося і що стало наслідком. Тоді вам простіше буде розглядати власні проблеми. Пам'ятайте, що почуття і переживання заважають "холодного" мисленню. Тому від них потрібно навчитися усуватися, хоча б на короткий час. Постійні тренування допоможуть вам аналізувати, що відбувається навколо, не докладаючи особливих зусиль. Часом навіть не ставлячи перед собою такого завдання. Погляд на багато речей стане іншим, більш ясним.