Як зліпити димковскую іграшку.

Димковская іграшка прийшла до нас із Стародавньої Русі. Тоді в свято Свистун ліпили різні глиняні фігурки. Незабаром свято втратив свою колишню значимість, але димковская іграшка і до сього дня знаменита і улюблена. Змайструєте таку іграшку разом з дитиною.
Вам знадобиться
  • Глина, стеки, пензлики, банки з водою, ножиці, гуаш, олівець, біла водоемульсійна фарба, крейда, темпера, золотиста фольга, клей ПВА.
Інструкція
1
Класична димковская фігурка - глиняна панянка. Зробіть цю іграшку , використовуючи основні прийоми ліплення, і надалі зможете зліпити інші фігурки. Обімніть грудку глини навколо вказівного пальця. Таким чином, ви виконаєте основу іграшки - ступку-дзвін. Ця деталь - стійка підстава і пишна спідниця одночасно. Висота її повинна бути трохи більше половини загальної висоти фігурки.
2
Сформуйте торс і прикріпіть його до ступці так, щоб найбільший обсяг він мав на рівні грудей, а в талії і плечах був більш вузьким. Скачайте з грудки глини кулька - голову і два калачика - руки. Прикріпіть ці деталі до торсу.
3
Приробити до голови маленький горбок - ніс, трохи виступаючий на плоскому обличчі. Розкачайте з глини невеликий пласт, сформуйте з нього частину зачіски, що покриває голову. З валика зробіть панночці косу.
4
За допомогою стеки або ножа з плоско-раскатанного пласта виріжте мереживний кокошник або очіпок, прикріпіть до голови. Викроїте з глини фартух і закріпіть на спідниці. Так само прикріпіть широку стрічку, якою фартух зав'язується на поясі. На плечі панянки накиньте шаль або зробіть стоячий комір.
5
Сушіть іграшку 3 - 5 діб. Випал виробляєте по закінченні сушіння в муфельній печі. Температура випалу 600 - 700 ° С.
6
Грунт іграшку білою водоемульсійною фарбою з додаванням крейди. Щоб додати виробу особливу білизну, нанесіть останній шар білої темперного фарбою.
7
Після того, як висохне покриття грунтовки, приступайте до розпису. Можна використовувати гуаш, але для досягнення кращого результату - темперу, розведену на яєчному білку. Розпис буде стійка до вологи. Традиційно в розпису застосовують жовтий, помаранчевий, червоний, малиновий, блакитний, синій, смарагдовий і зелений кольори. Чорний і коричневий - в дуже малій кількості. Елементи розпису «димки» - прості геометричні фігури: кільця, смужки, гуртки.
8
Нанесіть позолоту, використовуйте для цього елементи, вирізані з фольги. Приклейте їх за допомогою клею на одяг панянки.
Зверніть увагу
Ступка повинна бути широкою в основі і приосадкуватої.
Корисна порада
Можна використовувати прийом "витяжки" при виготовленні іграшки. Це значить, що частини тулуба не прикріпляються, а витягуються з шматка глини.