Як позбутися запаху риби. Як позбутися рибного запаху на дошці.

Риба - один із самих здорових і корисних продуктів. На жаль, риба має одну особливість - досить різкий характерний запах, який довго може залишатися у вашій кухні після того, як ви закінчили готувати. Риба також може залишати неприємний запах в холодильнику, на посуді, обробній дошці. Однак є кілька простих способів, що дозволяють запобігти і видалити рибний запах раз і назавжди.
Інструкція
1
Сильно ароматну рибу з запахом твані перед обробкою і приготуванням помістіть на 2 години в воду, попередньо додавши в неї оцет (2 ст.л. на кожен 1 л води).
2
Перед приготуванням очищену рибу можна густо посипати сіллю (1-2 ст.л. на кожен кг риби ), втирайте її і залиште рибу на 15 хв. Шматочки промийте від солі. Так болотний запах буде усунутий, а сама риба при варінні або смаженні не розвалиться.
3
Перед смаженням риби киньте на розігріту сковорідку очищену і порізану часточками сиру картоплину. Це гарантовано запобіжить появу неприємного запаху в повітрі.
4
Можна влити на сковорідку 1-2 ч.л. оцту (на окрему, не на ту, в якій ви смажите рибу) і випарувати його на слабкому вогні. Чи не буде не тільки запаху риби , але й чада.
5
Якщо ви збираєтеся варити рибу, хлюпніть у воду свіжого молока. Це і усуне неприємний аромат, і додасть рибі ніжність і соковитість.
6
Якщо в кухні все ж з'явився рибний запах, і від нього необхідно швидко позбутися, розтопіть над вогнем цукровий пісок в столовій ложці. Він-то і вбере в себе неприємний запах.
7
Інший варіант нейтралізувати рибні аромати - це підпалити суху цедру апельсина.
8
Руки, що пахнуть рибою, просто протріть соняшниковою олією або вичавленим соком половини лимона. Потім достатньо помити їх водою.
9
З рибним запахом на посуді прекрасно впорається суха гірчиця. Потріть нею тарілки і столові прилади, а потім помийте їх як звичайно.
10
Посуд можна помити у воді з оцтом. Цим же розчином протріть пахнуть стільниці та стіни, якщо на них залишилися бризки в процесі чищення риби .
11
Столові прибори, листи, каструлі, м'ясорубки допомагає відмити мило і ганчірочка, змочена в рослинній олії. Або ж після миття протріть кухонне начиння лимонними корками.
12
Якщо після полоскання сковорода або каструля все ще пахне рибою, насипте в неї вологий заварений чай і щільно закрийте кришкою, залишивши посуд у такому вигляді на 1 годину.
13
Від запаху риби в холодильнику допоможе позбутися упаковка активованого вугілля, розкрита і залишена на середній полиці холодильника на 1-2 дні. З цією ж завданням впорається кілька скибочок чорного хліба, розкладеного по різних полицях холодильника. Хліб після цього, природно, слід викинути.