Як викладати танці.

Танці - це не тільки відточена техніка, це ще й мистецтво, яке тим краще, чим більше душі в нього вкладено. Тому викладання танців має як мінімум пару аспектів, на які варто звертати увагу - це методика викладання та емоційний компонент занять. Адже ви не станете займатися тим, що вам не приносить задоволення? Тому і ваші учні повинні отримувати на заняттях заряд бадьорості і гарного настрою, тоді їх успіхи вас будуть радувати подвійно!
Вам знадобиться
  • Зал, музика, знання техніки преподаваемого танцю, знання вікових особливостей учнів.
Інструкція
1
Методична подготовкаОпределітесь з типом і цілями групи, в якій ви будете викладати. На що вона орієнтована - на танець для себе або ж на танець для спортивного результату. Виходячи з цього вишиковуйте навчання. У першому випадку вибирайте навчання ритму, пластику, нескладним схемами і рухам. У другому - навпаки, приділяйте увагу техніці танцю.
2
Плануйте ваші заняття. Навіть якщо ви людина творча, вас приваблює експромт, і ви не знаєте можливості групи, все одно становить приблизно перспективні плани, вони будуть задавати вектор руху, можуть звіряти результати роботи. Ви повинні знати, чим займете учнів на першому занятті і що вийде в кінці всіх занять. Звичайно, не слід строго регламентувати заняття, адже танець - процес творчий, та й підпорядковувати групу планом нерозумно. Надалі адаптуйте план під можливості групи.
3
Структуруйте правильно кожне своє заняття. Як будь-яка фізична тренування танцювальні заняття повинні зберігати здоров'я, а не підривати його. Тому завжди включайте розминку, заминку, розтяжки, крім основної частини заняття. Адаптуйте всі вправи та їх зв'язки до можливостей учениць.
4
Заздалегідь підбирайте і слухайте музику під різні етапи заняття. Якщо є можливості та навички - обрізайте, міняйте темп музики. Самі прослухайте і відпрацюйте, що під яку музику будете розучувати, які етапи заняття будете проводити. Знайомте навчаються з музикою, як художньої та ритмічної основою танцю. Вивчайте чути і передавати ритм, змінювати темп рухів, передавати художній образ музики. Вибирайте музику, яка подобається вам - ви будете почувати себе впевненіше на заняттях.
5
Використовуйте різні методи у своїй роботі, щоб учням не приїдалися заняття хореографією, які не здавалися одноманітними. Приділяйте помірне увагу навчанню імпровізації під музику.
6
Організаційна подготовкаТщательно підбирайте і вивчайте зал. Добре, якщо у вас є хореографічний зал, вам залишається тільки зорієнтуватися в ньому - знати, де вимикачі, як користуватися кондиціонером, які кватирки краще відкривати і т.д. Підготуйте все, що вам знадобиться на заняттях.
7
Під час занять говорите голосно, чітко, з виразом, добре жестикулюйте. Ви на заняттях викладач, лідер. Використовуйте свою позицію для залучення й утримання уваги. Поводьтеся з гідністю
8
Продумайте ваш зовнішній вигляд. Зачіска, костюм, помірний макіяж - все повинно бути ідеально, навіть якщо ви спітнієте. Учениці повинні захотіти наслідувати вам. Подивіться на себе в дзеркало - вам би сподобався такий викладач? Якщо ні, що потрібно змінити? Приділіть увагу костюму - він повинен бути не тільки зручним, гармонійним, а й допомагати передавати руху учням.
9
Спілкуйтеся з учнями, жартуєте, підбадьорюйте. У ваших руках - створення невимушеної атмосфери в групі. Вводите правила спілкування на заняттях. Вчіться гасити конфлікти і з гумором виходити з ситуацій.
10
Уникайте критикувати когось окремо. Неправильні виконання рухів показуйте знеособлено, делікатно, завжди слідом показуйте правильний рух. Чи не застрявайте довго на відпрацюванні одного руху - не виходить зараз, вийде на наступному занятті.
11
Приділяйте увагу своєму самовдосконалення. Відвідуйте самі інші заняття, розвивайте пластику, вивчайте нові напрямки, тенденції, збирайте цікаву і корисну інформацію. Ви не повинні бути досконалістю і гуру, але ви повинні цікавитися і жити тим, чим займаєтеся, щоб захоплювати за собою ваших учнів.