Як використовувати тирсу.

Багато людей помилково припускають, що звичайні тирса з дерева являють собою непридатний матеріал. В дійсності, тирса можуть в господарстві послужити добру службу не один раз. Таких сфер для застосування деревної тирси існує декілька: вони згодяться на дачній ділянці, а також при будівництві або ремонті, або навіть для занять з дітьми.
Інструкція
1
Використовуйте деревні тирса в городництві та садівництві для мульчування грунту, наприклад, під кущами смородини та малини та смородини. Для цього візьміть перепріли тирса , якщо таких немає, тоді підготуйте свіжі (якщо цього не зробите, тирса забиратимуть азот із грунту). Розкладіть поліетиленову плівку великого розміру, висипте на нього 3 відра тирси і 200 г сечовини, потім з лійки вилийте на тирса 10 л води і повторіть так кілька разів. Після цього, оберніть все плівкою, а краї придавите камінням. Через два тижні можете отримати перепрілими тирсою мульчувати грядки. Найкраще це робіть в першій половині літа, коли активно випаровується волога з грунту. Якщо шар для мульчування вийде занадто великим, тоді восени або в другій половині літа розпушіть грунт.
2
Розподіліть тирса невеликим шаром на грядках з суницею, це не дозволить ягодам торкатися землі і захистить їх від сірої гнилі. При цьому, якщо внесете тирса восени, вони зможуть уберегти суницю від зимових морозів. Для цього використовуйте свіжі тирса від хвойних порід деревини, оброблені сечовиною.
3
Можете використовувати тирса в будівництві: штукатурці стін в садовому будиночку. Для приготування розчину приготуйте цемент, глину, тирса і газетний папір. Спочатку добре перемішайте цемент і тирса , потім додайте глину і паперову масу. Перемішуючи, додавайте воду, до отримання в'язкої однорідної маси. На стіну, попередньо покриту плашками, накидайте штукатурку, а потім відразу розгладжуйте спеціальною теркою. Товщина такого покриття повинна буде вийти приблизно 2 см. Ця штукатурка сохне до 2 тижнів, при цьому не забувайте постійно провітрювати приміщення. Дана штукатурка підходить тільки для внутрішніх робіт, стіни виходять досить теплі з пористою поверхнею.
4
Використовуйте тирса в дитячій творчості: виконайте на картоні малюнок з простим сюжетом. Потім цей малюнок розфарбуйте. Після цього, підберіть відповідні за кольором гуаш, туш або акварельні фарби. Фарбу розведіть у воді і засипте на 15-20 хвилин тирса для фарбування прямо в розчин. Потім висушіть тирса : розкладіть їх на папері або на тканині, перемішуючи час від часу. Коли тирса висохнуть, розкладіть їх в конверти по цветам.Нанесіте клей на невелику ділянку малюнка, насипте шар тирси відповідного кольору і злегка притисніть. Ті тирса , що не приклеїлися, струсіть.