Як почистити раковину. Як прочистити раковину в домашніх умовах.

Іноді жартома кажуть, що кухонні раковина - це обличчя господині і залежно від того, наскільки чисте і сяюче це «обличчя», можна судити про рівень порядку в цьому будинку. Однак раковина завжди піддається найбільшому навантаженню: в ній миють посуд і фрукти, чистять в ній картоплю, замочують дрібні речі або рушники, а часом просто використовують її як склад брудного посуду. Тому щоб кухонна раковина завжди виглядала свіжою і чистою, її потрібно регулярно мити і робити це правильно.
Вам знадобиться
  • Губки, щітки, содовий розчин, оцет, перекис водню, чиста вода.
Інструкція
1
Від щоденного використання сантехніка покривається нальотом, іржею і різними відкладеннями. Тому крім звичайного миття теплою водою з милом, необхідно використовувати спеціальні засоби для видалення забруднень. Для фаянсової раковини можна застосовувати 10-відсотковий розчин соди, а вапняний наліт на крані видаляти підігрітим оцтом.
2
Якщо фаянсова раковина сильно забруднена і не піддається простому миття мильною губкою, можна спробувати її відбілити. Для цього потрібно вийняти з раковини все, що в ній знаходиться, заткнути зливний отвір пробкою і наповнити раковину гарячою водою майже до верху. Потім розчинити у воді чашку відбілювача і залишити розчин приблизно на 30 хвилин - 1:00. По закінченні потрібного часу, відбілюючий розчин злити, а раковину гарненько обполоснути теплою чистою водою і протерти сухою губкою.
3
Плями іржі з фаянсу і емалі можна видалити за допомогою суміші перекису водню з 10-процентним нашатирним спиртом. Чистити плями слід жорсткою щіткою або твердою поверхнею губки. Але не можна використовувати для цього металеві мочалки для посуду - вони можуть подряпати поверхню емалі і бруд буде забиватися в тріщини ще сильніше.
4
Для того щоб продовжити термін служби раковини завжди звертайте увагу на склад миючого засобу і його призначення. Не використовуйте для очистки занадто агресивні засоби, не призначені для побутової сантехніки. Цим ви можете не тільки зіпсувати поверхню раковини, а й завдати шкоди власному здоров'ю, вдихаючи отруйні пари.
5
Раковини з нержавіючої сталі не можна мити за допомогою абразивних чистячих порошків. Вони роблять поверхню нержавійки тьмяною і подряпаній. Так само ніколи не використовуйте жорсткі металеві мочалки або щітки. Мити раковини з нержавійки найкраще щільною губкою, рясно змоченою теплою мильною водою. Потім раковину потрібно добре сполоснути і витерти насухо, щоб не залишалося плям від висихаючої вологи. Щоб зробити раковину з нержавійки більш яскравою і блискучою, протріть її розчином оцту, а потім омийте теплою водою.
Корисна порада
При митті раковини надягайте гумові рукавички, щоб захистити шкіру рук від впливу агресивних миючих речовин.