Як відкрити командний рядок.

Для виконання деяких функцій користувачам деколи потрібно командний рядок, звична з часів операційної системи MS-DOS. На щастя, вона присутня навіть у найсучасніших версіях Windows.
Інструкція
1
Натисніть кнопку "Пуск" і виберіть пункт "Виконати".
2
Поле для введення, яке відкриється перед вами, по суті і є командний рядок, що дозволяє вводити команди, але не дозволяє бачити реакцію на них.
3
Якщо ви хочете відкрити командний рядок в стилі MS-DOS, то в поле "Виконати" наберіть команду "cmd" (без лапок).
4
Працюйте в звичній командної рядку.
Операційна система Windows Vista нехай і не стала всенародно улюбленої в порівнянні з Windows XP, але, тим не менш, певне число прихильників у неї все ж є. Тим, хто перейшов на цю ОС відразу ж впадає в очі дуже красивий графічний інтерфейс, але в той же час все здається таким незнайомим. Щоб звикнути до неї, потрібен час. Але запуск більшості програм і служб в ній не сильно відрізняється від Windows XP.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер з ОС Windows Vista.
Інструкція
1
Натисніть лівою клавішею миші кнопку «Пуск», після чого клацніть по вкладці "Всі програми". Далі зі списку виберіть «Стандартні». З'явиться список стандартних програм для сімейства операційних систем Windows. Серед них буде командна рядок. Клацніть по ній лівою кнопкою мишки, і командний рядок запуститься.
2
Ще один спосіб запустити командну рядок . Натисніть «Пуск». У самому низу знаходиться рядок пошуку. Введіть в цьому рядку команду cmd.exe і натисніть клавішу Enter. Через секунду з'являться результати пошуку і будуть розміщені за розділами. Самий верхній розділ називається «Програми». Там і буде командна рядок.
3
Якщо вам потрібно запустити командну рядок від імені адміністратора, то зробити це можна так. Натисніть по командної рядку правою кнопкою мишки. Відкриється контекстне меню. В ньому буде команда «Запуск від імені адміністратора». Також за допомогою цього меню можна закріпити командну рядок на панелі задач і в меню «Пуск». Це можна зробити, якщо у вас часто виникає необхідність її запуску.
4
Для того щоб вивести довідку про командному рядку і дізнатися про її можливості в Windows Vista, необхідно, відповідно, запустити цю саму командну рядок , після чого ввести в рядку команду help. У лівій частині вікна буде список доступних команд, а в правій частині - опис цих команд.
5
Якщо вам потрібно відкрити командну рядок в безпечному режимі, то в вікні вибору варіанта завантаження операційної системи вам необхідно вибрати варіант «Запуск Windows з підтримкою командного рядка». Відкрити командний рядок в безпечному режимі можна точно такими ж способами, як і при звичайній роботі операційної системи, хоча деякі команди в цьому випадку можуть бути недоступні.