Як прибити підкову.

З тих пір, як люди почали використовувати коней в своїх цілях: для пересування або роботи, з'явилася необхідність в підковах, що захищають копита. Правильно підкувати коня - це складна робота, яка під силу не кожному.
Інструкція
1
Перед тим, як прибивати підкову , потрібно уважно оглянути копита коня. Якщо на них є які-небудь травми або в тому випадку, якщо ноги коня запалені, краще утриматися від кування і дати тварині відпочити.
2
У тому випадку, якщо з ногами все гаразд, можна приступати до наступного етапу - зняття старих підков. Знімати підкову потрібно обережно, щоб не пошкодити її. Візьміть кувальний молоток і обережно розхитати цвяхи, якими прибита підкова. Далі за допомогою Обсічки (спеціального інструменту, схожого на витягнутий топірець) потрібно відігнути або відсікти капелюшки цвяхів. Звертатися з Обсічки потрібно вкрай обережно, щоб не пошкодити їй копито тварини. Потім підкову піднімають над копитом, просовуючи під неї розімкнуті копитні кліщі. Коли підкова піднята, по ній злегка вдаряють молотком, щоб стало видно верхівки цвяхів. Тепер можна акуратно і рівномірно виймати цвяхи і прибирати стару підкову .
3
Коли підкова знята, потрібно ретельно вимити копита коня, насухо витерти їх і видалити омертвілу частина копита. Потім потрібно зняти мірки з копита. Для цього вимірюються довжину, ширину копита, а також ширину його п'яткової частини. За заданим мірками підбирається фабрична підкова або в кузні виготовляється саморобна.
4
Нову підкову , виготовлену за потрібними розмірами, прибивають в три стадії. Спочатку вбиваються кувальні цвяхи на зовнішню і внутрішню сторону підкови. Потім, як і при розковуванню, підкова осаджується за допомогою удару молотком. Після того, як підкова осажен, потрібно закріпити цвяхи за допомогою капелюшків (вони звуться баранці). На підошві копита є біла лінія, в яку переходить внутрішній шар рогової стінки. Ця лінія чітко видно. Прибивати підкову потрібно строго по ній, так як вона нечутлива до болю.