Як виростити айву.

Айва - це невисокою деревце химерної форми. Тому воно здатне прикрасити будь-який сад. До того ж, вона дуже красиво цвіте і дає ароматні плоди, що застосовуються для виготовлення мармеладу, конфітюру і як оригінальна добавка в варення або пиріг. Айву можна виростити з насіння, але краще прискорити процес і посадити саджанець.
Інструкція
1
Насамперед виберіть правильне місце для посадки деревця. Айва добре росте на рівних ділянках і невисоких схилах - переважно південно-західних. Вона повинна бути добре захищена від холодного вітру, прогріватися сонцем і мати для розвитку родючий грунт. Якщо земля в обраному місці бідна, внесіть в неї добрива під оранку на глибину 20-25 см. Добре реагує айва на компост або перепрілий гній.
2
Садити деревце краще восени або навесні. Якщо саджанців кілька, то схема посадки 5 х 3 або 6 х 4 м. Краще брати кілька різних сортів, щоб було перехресне запилення. Посадочні ями треба заготовити заздалегідь. Їх ширина повинна становити 70 - 100 см, а глибина - близько 70 см, щоб коріння було вільно. При висадці айви ями заповніть родючим грунтом. Потім полийте кожен саджанець з розрахунку 2-3 відра води, замульчируйте пристовбурні круги торфом або перегноєм на шар 3-5 см.
3
Не забувайте постійно обрізати дерево або дерева. Подрезайте хворі і слабкі гілки, що ростуть усередину пагони, гілки, труться одна об одну. Сильні пагони також треба підрізати - вкорочувати. Якщо вони досягли довжини більше 50 см, обріжте їх на 1/3. Формуйте крону правильно, тоді дерево буде краще плодоносити.
4
Простір молодих дерев тримайте під чистим паром, тобто вільним. Пізніше можна буде зайняти широкі міжряддя під овочі. міжряддя шириною 3-4 м займають під овочі. Регулярно удобрюйте айву, особливо коли вона почне плодоносити. Під першу обробку ґрунту навесні внесіть по 30-60 кг/га діючої азоту (10-20 г/м.кв. Аміачної селітри або сечовини), в липні удобрите 15-30 г/м.кв. нітрофоски, восени 1 раз в 2-3 року внесіть під грунт 4-6 кг/м.кв. гною або компосту.
Корисна порада
Айва починає плодоносити на 4-5 році життя деревця. Плоди треба якомога довше залишати на гілках, щоб вони придбали характерний смак. Перед вживанням плоди повинні полежати в ящиках близько місяця. Зберігати їх треба окремо від інших фруктів, так як запах дуже сильний.
Поряд з кімнатними рослинами можна вирощувати не тільки саджанці садових культур, а й пагони дерев і чагарників. Під вашими дбайливими руками вони зміцніють і будуть краще рости в природних умовах.
Вам знадобиться
  • - насіння або однорічні сходи;
  • - горщики;
  • - комплексні мінеральні добрива;
  • - грунт.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили виростити саджанець дерева або чагарнику, не забувайте про те, що деревні породи мають сезонні цикли розвитку: пробуджуються, розвиваються, набирають сили навесні і влітку і готуються до відпочинку, «засинають »восени і взимку.
2
Намагайтеся не порушувати сезонного ритму життя дерева, т.к. це неминуче веде до порушення його розвитку і навіть загибелі. Етапи розвитку саджанця в домашніх умовах повинні збігатися з його фазами розвитку в природних умовах.
3
Якщо ви посадите, наприклад, жолудь дуба восени, навесні вас, безсумнівно, порадує невелике зростаюче деревце. Але ситуація, яка найчастіше виникає після його пересадки у відкритий грунт, часто буває плачевною. Такі саджанці попросту гинуть на першому році життя, що не переживши свою першу зиму. Однак при посадці жолудя навесні до осені у вашому горщику красуватиметься саджанець , який можна пересадити у відкритий грунт, не побоюючись того, що він не перенесе зимових холодів.
4
Щоб виростити саджанець будинку, візьміть насіння або однорічні сходи, які часто ростуть під дорослими деревами. Цікаво, що сходи в домашніх умовах приживаються краще. Належний догляд і увагу людини допомагає саджанцю набратися сил і згодом сприяє зростанню сильного і здорового дерева. У перші дні після пересадки втечі не забудьте його поливати і не піддавайте його впливу прямих сонячних променів.
5
Зверніть увагу на те, що сходам дерев і чагарників необхідно більш сильне висвітлення, ніж більшості кімнатних рослин. Якщо ваші вікна виходять на північ або більшу частину дня затінені, без додаткового підсвічування виростити сильні міцні саджанці буде скрутно. Навіть для клена або липи, які відрізняються особливою теневиносливостью, недолік освітлення може стати фатальним.
6
Забезпечте саджанцю окрему ємність і достатній обсяг землі. Тут дотримуйтесь загальним правилом: чим більше землі, тим краще розвивається пагін. Для вирощування однорічних саджанців хвойних деревних порід використовуйте горщики ємністю 150-200 мл, для листяних, виключаючи дуб - 500-700 мл. Побіжу дуба необхідно більше простору - від 700 до 1000 мл.
7
Підберіть грунт для вашого підопічного. Можна використовувати практично будь-яку ґрунтову суміш для вирощування квітів і розсади, віддаючи перевагу пухким, легким і повітропроникним грунтам на торф'яній основі.
8
Слідкуйте за вологою грунту і регулярно підгодовуйте ваші саджанці комплексними мінеральними добривами для домашньої розсади, які можна придбати в будь-якому спеціалізованому магазині. Звертайте увагу на інструкцію по застосуванню.
9
З настання вересня підготуйте ваших вихованців до висадки у відкритий грунт. Поки не холодно, виставите горщики на деякий час на повітря, загартовуючи і готуючи їх таким чином до зими. Потім пересадите. Висаджені з урахуванням сезонних змін дерева швидко «згадають» природну середу і взимку під снігом краще перенесуть холоду.
Корисна порада
При домашньому догляді за деревами протягом декількох років будьте готові до того, що у відкритому грунті вони можуть загинути.