Як знайти північ і південь.

Визначити сторони світу буває необхідно в самих різних ситуаціях, наприклад, коли ви заблукали або хочете обставити квартиру відповідно до правил фен-шуй. Знайти північ і південь можна по безлічі ознак. Все залежить від місцевості, умов і часу доби.
Вам знадобиться
  • - компас,
  • - сонце,
  • - дерева,
  • - механічний годинник,
  • - церква.
Інструкція
1
Скористайтеся компасом. Тримайте його в горизонтальному положенні, почекайте поки стрілка зафіксується. Темна (синя) сторона стрілки вказує на північ . Відповідно в протилежній стороні - південь. Метод можна використовувати тільки за межами міст, в місті на результат впливатиме магнітне схилення, тобто вплив на компас різноманітних приладів.
2
Спробуйте визначити своє місцезнаходження по сонцю. Опівдні сонце на півдні в будь-який час року. О першій годині дня зверніть увагу на тінь, що відкидається предметами навколо. Найкоротші тіні вказують на північ . Сонце в 7:00 ранку знаходиться строго на сході. Встаньте до нього обличчям, південь буде справа, а північ , відповідно, ліворуч. Приблизно в шість - сім годин сонце на заході. Знову встаньте до нього обличчям, південь - ліворуч, північ - справа. Такий метод годиться і для визначення сторін світу в квартирі.
3
У містах і селищах спробуйте зорієнтуватися по церкви. Зверніть увагу на розташований навскоси елемент хреста. Його найвища точка завжди спрямована на північ , а нижня - на південь.
4
У селі південь можна визначити так: зверніть увагу на стан фарби на будинках. Сама вицвіла сторона звернена на південь, північ , відповідно, в протилежній стороні.
5
Можна визначити за допомогою циферблата механічних годинників. Направте годинну стрілку на сонце. Подумки прокреслите кут між годинниковою стрілкою і годиною дня на циферблаті. Поділіть кут навпіл. Ця лінія вказує на південь (спереду від вас) і північ (позаду).
6
У повний місяць південь і північ легко визначити по місяцю. В 7:00 ранку місяць буде строго на півдні.
7
В лісопарку визначте сторони світу по нумерації на стовпах, встановлених на перетині доріг і стежок. Ребро стовпа між двома найменшими цифрами вказує на північ , між двома найбільшими - на південь.