Як вираховувати відсотки від числа. Як правильно вираховувати відсотки.

Економістам і технікам часто доводиться вираховувати відсотки від числа. Бухгалтерам потрібно правильно порахувати податки, банкірам - доходи (відсотки) за вкладами, інженерам - допустимі відхилення параметрів. У всіх подібних випадках необхідно рахувати відсотки від якогось відомого значення.
Вам знадобиться
  • калькулятор або комп'ютер.
Інструкція
1
Щоб порахувати відсотки від числа, потрібно саме число помножити на кількість відсотків, а потім розділити на 100. Наприклад, якщо зарплата співробітника склала 30000 рублів, то прибутковий податок (13%) з цієї суми складе: 30000 * 13/100 = 3900 рублів.
2
Для розрахунку відсотків від числа на звичайному калькуляторі виконайте наступну послідовність дій. Наберіть на клавіатурі число відсотків (кнопку «%» поки натискати не треба). Натисніть на будь-який з знаків арифметичних дій («+», «-», «х», «/» - в даному випадку ця кнопка використовується як роздільник при введенні чисел). Тепер наберіть на калькуляторі то число від якого потрібно порахувати відсотки. Натисніть на кнопку «%». На індикаторі калькулятора висвітиться шуканий результат.
3
Вираховувати відсотки від числа можна і за допомогою комп'ютера. Для цього запустіть стандартний калькулятор Windows. Для цього натисніть «Пуск» -> «Виконати» -> наберіть «calc" -> ОК. Якщо калькулятор завантажився в «Інженерному» вигляді, то встановіть його в «Звичайний» режим («Вид» -> «Звичайний»). Після цього порахуйте відсоток від числа, так само як описано в попередньому пункті інструкції.
4
Щоб порахувати відсотки від числа в програмі MS Excel, наберіть наступну послідовність знаків: «=» «число» «*» «кількість відсотків» «Enter». Так, наприклад, щоб порахувати 13% від 10000, введіть в потрібній клітці наступну формулу: = 10000 * 13% та натисніть «Enter». Якщо ви зробили все правильно, то в клітці замість формули з'явиться число 1300.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=83SoqmkZLR0