Як налаштувати модем Як роутер.

Деякі провайдери досі надають послуги ADSL-Інтернету. Відміну від звичного підключення через порт LAN в тому, що для зв'язку з сервером використовується телефонна лінія.
Вам знадобиться
  • мережевий концентратор (у разі необхідності підключення великої кількості пристроїв).
Інструкція
1
Типові ADSL- модеми підключаються до мережі через спліттер. Цей пристрій призначений для розділення високих і низьких частот. Налаштування модемного з'єднання залежить тільки від версії вашого пристрою ADSL.
2
Якщо у вашому розпорядженні знаходиться ADSL-модем з одним LAN-портом без підтримки функції роутера, то неможливо налаштувати його таким чином, щоб кілька комп'ютерів отримували доступ до інтернету одночасно.
3
Але ви можете підключити до цього порту мережевий концентратор і налаштувати кожен комп'ютер для доступу до мережі інтернет. У такому випадку ви зможете по черзі виходити в мережу з будь-якого з комп'ютерів, підключених до мережного концентратора.
4
Якщо ж ви придбали ADSL-модем з підтримкою функції роутера, то напевно в ньому присутні кілька портів Ethernet. Їх кількість не грає особливої ролі, тому що ви завжди можете скористатися додатковим пристроєм для розподілу каналу між великим числом комп'ютерів.
5
Налаштування ADSL-модему в режимі маршрутизатора займає не так багато часу. Після того як ви створили локальну мережу, включіть один з комп'ютерів, підключених до модему. Відкрийте браузер і введіть IP ADSL-модему в адресний рядок.
6
Відкрийте меню Internet Connection Setup. Налаштуйте з'єднання модему з сервером. Для цього скористайтеся допомогою фахівців технічної підтримки вашого провайдера.
7
Перейдіть в меню Network Setup (WAN). Знайдіть пункт Encapsulation. Задайте для нього параметр мережі PPPoE. Увімкніть функції Autodetect і DHCP, якщо такі підтримуються вашим пристроєм.
8
При таких параметрах настройки ADSL-модему, всі комп'ютери або ноутбуки, підключені до нього, отримають доступ до мережі інтернет. У рідкісних випадках потрібно в налаштуваннях локальної мережі на ПК вказати IP-адресу модему в полях «Основний шлюз» і «DNS-сервер».
ADSL модем може підключатися як router або bridge. Якщо як bridge, то всі функції організації з'єднання PPPoE на себе бере операційна система (в ОС Windows є потрібні драйвера з версії WinXP. Для Windows більш ранніх версій драйвера потрібно встановити окремо). Якщо як router, то модем . У даній статті буде розказано про підключення модем а в режимі роутера.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер під управлінням операційної системи Windows, adsl-модем
Інструкція
1
Необхідно увійти в налаштування модем а. Так як на мережевій карті є властивість «Автоматично отримати IP-адресу», комп'ютер необхідно налаштувати на мережу модем а.
2
Спочатку налаштуйте мережеву карту. Для цього відкрийте «Мережеві підключення» і в контекстному меню натисніть «Відкрити». У папці, що містить всі мережеві підключення, є пункт «Підключення по локальній мережі». Його стан має бути «Підключено». У контекстному меню необхідно вибрати «Властивості».
3
У списку необхідно вибрати «Протокол інтернету TCP/IP», а потім викликати «Властивості». В полі «Використовувати наступний IP-адреса» необхідно прописати: IP-адреса - 192.168.1.2; Маска підмережі - 255.255.255.0; Основний шлюз - 192.168.1.1. Тепер необхідно вибрати «Використовувати наступні адреси DNS серверів» і ввести 192.168.1.1. Далі у всіх відкритих віконцях необхідно натиснути "Ок". Тепер мережева карта повністю налаштована.
4
Далі можна приступати до налаштування модем а. Необхідно здійснити вхід в налаштування модем а. У вкладці "Advanced Setup" необхідно вибрати "WAN", натиснути на кнопку "Add", щоб створити нове з'єднання. Необхідно зняти галочку з "auto-connect". Далі заповніть VPI і VCI (1 і 32).
5
Тепер виберіть "PPP over Ethernet (PPPoE)", після чого натисніть "NEXT". Далі необхідно заповнити поля "PPP Username", "PPP Password" - в них вказується логін і пароль, які були видані провайдером. "Authentication Method" варто встановити в "PAP", а також необхідно встановити прапорці "Enable Firewall", "Enable NAT", після чого натиснути "Next".
6
На наступній сторінці потрібно залишити все за умовчанням. Коли буде натиснута кнопка "Save" ви опинитеся на сторінці, де побачите створене підключення. Тепер треба натиснути "Save/Reboot", щоб параметри увійшли в силу, а пристрій перезавантажити.
Зверніть увагу
Вихід в Інтернет здійснюється через WAN (Wide Area Network) інтерфейс роутера, який у випадку з ADSL фізично являє собою звичайний телефонний роз'єм RJ11. Актуальним на сьогоднішній день є стандарт ADSL 2+, що забезпечує максимальну швидкість з'єднання 24/3.5 Мбіт/сек.
Корисна порада
Ринок пересичений пропозиціями різних ADSL роутерів як WiFi так і дротових, але як вибрати з декількох десятків пропозицій саме те, яке підійде Вам? Безумовне лідерство з використання тримають бездротові ADSL модеми ZTE ZXV10 W300 в основному через те, що оператор нав'язує їх абонентам, саме нав'язує бо, щоб отримати від операторів інші моделі adsl-модемів, які підходять для використання, потрібно серйозно замучать їх прямими запитаннями.