Як полагодити вимикач.

Якщо вимикач став нечітко спрацьовувати, це ще не привід його міняти. Можливо, контакти приладу просто вкрилися нагаром. Щоб він знову почав працювати справно, їх достатньо вичистити. Після цього вимикач буде ще довго працювати.
Вам знадобиться
  • - викрутка-індикатор;
  • - звичайна викрутка;
  • - фломастер;
  • - цифровий фотоапарат або телефон з камерою;
  • - баночка для деталей.
Інструкція
1
Увімкніть люстру і переконайтеся, що вона світиться, якщо, звичайно, вимикач не зламався настільки, що перестав включатися зовсім. В цьому випадку визначити наявність напруги в освітлювальної частини проводки допоможе люстра в іншій кімнаті.
2
Вимкніть в щитку автомат, керуючий освітленням.
3
Переконайтеся, що відключений саме той автомат, який потрібен, за згасанням люстри.
4
Зніміть кришку з вимикача.
5
За допомогою викрутки-індикатора додатково переконайтеся, що напруга відсутня на всіх клемах вимикача.
6
Якщо вимикач двоклавішний, знайдіть і позначте фломастером загальний провід.
7
Зніміть вимикач , від'єднуйте дроти.
8
Розпочніть розбиранні вимикача. Всі деталі складайте в баночку. Слідкуйте, щоб пружини не відлетіли у таке місце кімнати, де їх буде важко знайти. На кожному етапі розбірки фотографуйте вимикач . Але повністю на фотографії не покладайтеся і самі теж запам'ятовуйте порядок розбирання.
9
Знайдіть контакти - вони мають форму півсфери і забруднені нагаром. Ретельно очистіть їх викруткою.
10
Зберіть вимикач в зворотному порядку. Якщо ви забули порядок з'єднання деталей або їх положення, керуйтеся зробленими вами фотографіями.
11
Приєднайте до вимикача дроти, підключивши позначений фломастером провід до загального контакту. Встановіть прилад на місце і надіньте на неї кришку.
12
Якщо вимикач для прихованої проводки встановлений занадто глибоко і кришка на нього не надівається, або якщо він занадто сильно виступає зі стіни, звільніть кріплення, поправте прилад, знову затягніть гвинти лапок і надіньте кришку.
13
Увімкніть автомат і переконайтеся, що тепер вимикач працює чітко. Спробуйте кілька разів включити і вимкнути світло - лампи повинні щораз реагувати на натискання клавіш, що не мерехтячи, при цьому повинні бути повністю відсутніми іскри, тріск за клавішами.
14
Щоб контакти більше не обгорали, замініть лампочки в люстрі на менш потужні, бажано енергозберігаючі.
В дитинстві мами вчать своїх дітей не пхати пальці в розетку , розповідаючи про можливі наслідки. Однак зустрічаються випадки, коли "поколупатися" в розетці просто необхідно, щоб полагодити. Якщо саме з такою проблемою зіткнулися і ви, дана інструкція допоможе вам швидко і безпечно усунути неполадки в вашої електромережі. Отже, приступимо!
Інструкція
1
Перше, що потрібно зробити - це убезпечити себе. Вимкніть електрику в вашій квартирі. Увага, йдеться саме про повне знеструмленні квартири за допомогою щитка енергопостачання у вашій квартирі. Якщо проводка у вашому будинку розділена і контролюється спеціальними Розмикачі ланцюгів, визначте, який з них підключений до розетки, яку збираєтеся ремонтувати (найпростіше це зробити, якщо по черзі відключати ланцюги) і вимкніть потрібний важіль. Далі, якщо на проводці є запобіжник, також визначте, який розмикає потрібну ланцюг, після чого викрутити його. Робити це потрібно гранично обережно, торкаючись лише керамічної частини пробки. Якщо у вас є в будинку електровимірюваль, буде не зайвим перевірити чи немає з яких-небудь причин електрики. Зайвої обережності у даній справі не буває.
2
Найпоширеніша причина завзяття розібрати розетку - це розхитати кришка. В даному випадку ви можете просто заново її вкрутити, і ремонт на цьому буде закінчено. Якщо ж проблема серйозніша, пропонуємо провести повну діагностику. Для цього розкривайте настановну коробку і огляньте дроти: вони повинні бути надійно закріплені в розетці, крім цього проводка повинна бути добре натягнута. У разі, якщо дроти розхитані, можлива поява іскри і подальшого пожежі. Якщо при підключенні в розетку будь-якої техніки, вона не працює, перевірте як підключений основний провід, можливо, він занадто натягнутий і поступово "відходить" від розетки.
3
Якщо ви не ремонтуєте, а просто встановлюєте нові розетки, ви можете зіткнутися з тим, що кришка нещільно прилягає до стіни. В цьому випадку, просто подрежьте краю настановної коробки. Пам'ятайте, що причиною розхитування розетки в 90 відсотках випадків є відсутність настановної коробки, тобто розетка вставлена прямо в бетон. У такій ситуації вам потрібно купити настановну коробку і пройти ще раз перший і другий крок. Не бійтеся що-небудь переплутати, механізм розетки набагато простіше, ніж може вам здатися. Удачи!