Як мігрувати в Канаду.

Канада - одна з небагатьох розвинених західних країн, яка не тільки охоче приймає іноземних громадян на проживання, а й веде цілеспрямований пошук фахівців у різних сферах діяльності для подальшої імміграції. Ці політичні особливості в поєднанні з високим рівнем життя зробили Канаду незвичайно привабливою країною для еміграції.
Інструкція
1
Отримати постійний вид на проживання в Канаді (Permanent residence) для громадянина країн колишнього Союзу можливо ще в своїй рідній країні через канадське посольство. Надалі його доведеться підтвердити і закріпити вже в самій Канаді, для цього знадобиться прожити в країні 2 роки. Виїхати на постійне місце проживання в Канаду можна або в якості родича постійного резидента цієї країни (шлюб з канадцем чи возз'єднання з рідними), або при отриманні робочого контракту. Причому другий варіант є найбільш зручним і легко реалізованим.
2
Справа в тому, що Канада сама зацікавлена в припливі кваліфікованих високоосвічених фахівців. Щорічно на її територію за робочими візами в'їжджає до 200 тисяч чоловік. Тому якщо у вас є конкретна пропозиція по роботі від канадського роботодавця, можете бути впевнені, що канадська робоча віза вже у вас в кишені.
3
Якщо такого пропозиції поки ще немає, головна складність полягає в тому, щоб знайти зацікавленого в вас роботодавця, який погодиться оформити необхідні документи. За канадськими законами іноземний громадянин може зайняти тільки те робоче місце, на яке не претендують корінні громадяни. Для цього ваш майбутній роботодавець повинен буде подати в Центр зайнятості Канади (HRDC) заяву, що доводить, що його компанія має потребу в іноземному співробітника, оскільки місцеві громадяни не можуть зайняти це місце.
4
Після того, як ваш майбутній роботодавець отримав відповідний дозвіл і заручився підтримкою держави, ви можете спокійно подавати в посольство свою пропозицію про роботу (job offer). Заява розглядається в період від двох тижнів (спеціальна програма провінції Онтаріо) до декількох місяців. За цей час ваші документи з посольства направляються до Центру зайнятості Канади і там же приймається рішення. Після чого в посольстві оформляється робоча віза для в'їзду в країну.
5
Для міграції по трудовій візі дуже важливо знання англійської або французької (для провінції Квебек) мов хоча б на побутовому рівні. Формально незнання мови не може служити підставою для відмови у видачі візи в посольстві, якщо умови роботи не вимагають володіння ним. Але на практиці краще вивчити хоча б основні ужиткові фрази, особливо що стосуються сфери вашої майбутньої роботи. Співробітник посольства, з яким ви будете спілкуватися, може захотіти перевірити ваше знання мови хоча б на мінімальному рівні і буде набагато краще, якщо ви зможете поговорити з ним без перекладача.