Як витягнути кісточку з дихальних шляхів. якщо кісточка потрапила в дихальний шлях.

Застрягла кістка в дихальних шляхах - це проблема, з якою можуть зіткнутися більшість з нас. У даній ситуації категорично не можна панікувати. При глибоких вдихів кістка, яка потрапила в ваше горло або горло дитини, може встромитися ще сильніше, і витягти її тоді буде достатньо важко.
Інструкція
1
Якщо кістка потрапила в дихальні шляхи дитини, постарайтеся вести себе спокійно, розмовляти рівним і стриманим тоном, не нервувати і тримати себе в руках. Дитина повинна заспокоїтися і тільки після цього приступайте до процедури вилучення стороннього тіла з горла. Існує кілька народних способів вирішення даної проблеми, якими користувалися наші предки.
2
Якщо кістка невелика, необхідно взяти маленький шматочок кірки чорного хліба і трохи розжувавши, проковтнути. Робити це потрібно кілька разів. Іноді цей спосіб допомагає проштовхнути кістка в стравохід.
3
Ще одним дуже популярним засобом вилучення кістки з дихальних шляхів є парафінова свічка. Для цього потрібно взяти тоненьку свічку, один кінець якої трохи розплавити і акуратно притиснути її до кістки. Потім трохи почекати, поки свічка застигне і різким рухом витягти кістку. Даний спосіб не допоможе, якщо кістка застрягла далеко в горлі і зовсім не видна. Крім того, дітям здійснювати цю процедуру дуже небезпечно. Вони дуже рухливі, що може призвести до опіку порожнини рота.
4
Позбутися від кістки, що застрягла в дихальних шляхах можна спробувати і за допомогою звичайного пінцета довжиною не менше 20 сантиметрів. Для цього широко відкривши рот зачепити пінцетом за кінець стирчить кісточки і різко висмикнути її. Процедура така ж, як і в попередньому кроці, тільки займає менше часу. У цьому випадку кістка так само повинна бути видна.
5
Якщо постраждалому стає погано, він починає важко дихати, необхідно терміново звернутися за допомогою до медичного закладу.
Корисна порада
Щоб ви не зіткнулися з подібною проблемою, необхідно за столом дотримуватися елементарних правил прийому їжі і привчати до них дітей. Під час їжі не потрібно розмовляти, читати і відволікатися на інші справи. Обов'язково дивіться, що ви їсте!