Як знищити хвощ. польовий хвощ Як винищити.

Згідно з твердженнями агрономів, засміченість городів і полів за останні 15-20 років зросла з 55-60 до 80-85%. При цьому фахівці спостерігають стійку тенденцію зростання. Серед самих напористих і важко ліквідованих бур'янів називають і хвощ польовий, удосталь зростаючий на сирих кислих грунтах. Його коріння сягає на півметрову глибину, а окремі відростки і кореневища досягають довжини більше метра. Зарості хвощ а висушують і виснажують землю, ускладнюючи тим самим догляд за культурними рослинами і значно знижуючи їх врожайність. Однак люди знайшли більш результативні способи позбавлення від хвощ а.
Вам знадобиться
  • - городній інвентар (лопата, сапа, граблі);
  • - вапняні добрива;
  • - насіння хрестоцвітних рослин;
  • - хімічні препарати;
  • - респіратор, рукавички.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили боротися з хвощ ом механічним способом, тобто перекопкой, прополкою і розпушуванням грунту, вам доведеться робити це ретельно. Слід уважно вибирати кореневища і ні в якому разі не залишати їх в межах вашої земельної ділянки, а виносити за його межі або укладати в компостну купу. (Покинуті на землю бур'яни можуть знову вкоренитися і утворити нові пагони). Але навіть після самої ретельної обробки грунту і «вичісування» кореневищ ви однозначно не доберетеся до глибоко залягають коренів, вони, на жаль, залишаються в землі і проростають з новою силою. Саме тому традиційний метод боротьби з бур'янами - прополка, тобто поверхнева обробка ґрунту, малоефективний. Однак ранньою весною все ж подрезайте сапою пагони хвощ а, що представляють собою бурі спороносні відростки, не чекаючи прополки культурних рослин, висаджених або посіяних на цьому місці.
2
Оскільки хвощ росте на кислих ґрунтах, слід знизити їх кислотність. Цього можна домогтися шляхом внесення в грунт вапнякових матеріалів. До таких відносяться кальцит, доломіт, вапняк, відходи цукрового виробництва, гашене вапно і т.д. Однак при цьому способі виникає ризик значного зменшення поживних речовин у грунті, оскільки при внесенні вапняних добрив поживні речовини не відтворюються. Якщо ви вирішили застосувати даний спосіб, уважно читайте інструкцію з використання конкретного вапняного матеріалу і строго виконуйте пропорції, зазначені в ній.
3
Хвощ польовий не "дружить» з рослинами виду «хрестоцвіті», такими як озимий ріпак, редька олійна, гірчиця біла, рукола та інші. Їх кореневі виділення пригнічують бур`яни і прирікають їх на повну загибель. Посійте хрестоцвіті по закінченні збирання врожаю і в наступний період підготовки ґрунту до наступного року. Якщо не знайдете насіння цих культур, посійте озиме жито - вона також володіє блискучими «санітарними» властивостями.
4
Хімічний спосіб. Внесіть в грунт водний розчин гербіциду титус (уважно читайте інструкцію). У якості «прилипача» додавайте в розчин господарське мило або препарат ПАРТрепд 90. Дані гербіциди не завдають шкоди картоплі та інших культур, при цьому хвощ та інші бур'яни (осот, звездчатку, галінсога, пирій) знищують добре. Про терміни внесення препаратів читайте в інструкціі.Поможет позбутися хвощ а польового і водний розчин раундапа. Цей найсильніший препарат здатний знищити всю бур'янисту рослинність як на поверхні ґрунту, так і в самому грунті, т.к. має властивість проникати в кореневу систему. Це особливо важливо для винищення корнеотприскових і кореневищних видів бур'янів, до яких належить і хвощ польовий.
Корисна порада
Не залишайте свою земельну ділянку без уваги і після збору врожаю. При появі нових пагонів хвоща польового знищуйте їх відразу. Цим ви полегшите собі боротьбу з бур'яном на майбутній год.Еслі ви обрали хімічний метод, виберіть для обприскування передвечірній час. Вітру в цей момент бути не повинно, похмурий тихий вечір - ідеальний час. Заздалегідь запасіться респіратором, гумовими рукавичками, пульверизатором. Працюйте акуратно, без поспіху.