Як варити сирі креветки. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Креветки сьогодні можна купити або сирі, або вже попередньо відварені. Відрізнити один від одного їх можна за зовнішнім виглядом. Якщо другі світяться червонуватим відтінком, то сіруватий панцир сирих виглядає досить непривабливо. Їх вам доведеться відварювати самостійно, але при цьому потрібно буде врахувати пару нюансів.
Вам знадобиться
    • сирі креветки;
    • вода або бульйон;
    • сіль.
Інструкція
1
Ваші дії при варінні сирих креветок буде заздрість від того, що саме вам вдалося придбати. Це можуть бути цілі тушки або тільки їх хвостики, з вийнятої попередньої кишкою чи ні.
2
Відварювати їх ви можете як у звичайній підсоленій воді, так і в спеціальному бульйоні з спецій і трав. Другий спосіб краще, якщо ви купили вже очищені від тулуба і нутрощів хвостики і плануєте вживати їх у відварному вигляді як закуску. В цьому випадку ви можете залишити креветки в бульйоні-розсолі до самого моменту подачі на стіл. Це зробить їх ще смачніше і соковитіше.
3
Цілі ж тушки відразу після варіння доведеться обробляти додатково. Закип'ятіть на сильному вогні воду у великій каструлі, злегка присолите її. Креветки обмити під краном і опустити в киплячу воду. Варити їх слід не довше 3 хвилин, тому якщо у вас є спеціальне сито, вставляли в каструлю, краще скористатися ним, щоб окремі креветки не переварити, поки ви будете виловлювати ложкою або шумівкою їх побратимів з киплячого бульйону.
4
Дайте креветкам злегка охолонути. Якщо окремі екземпляри потрібні вам цілком, наприклад, для оздоблення, відкладіть їх в сторону, решта ж доведеться почистити. Відкрутіть від креветки передню частину тулуба з головою і клешнями, в руках у вас залишиться хвостик. Усередині хвоста ви зможете побачити проходить уздовж чорну ниточку. Це кишка, яку потрібно видаляти. Гострим ножем надріжте спинку креветки, підчепити його кінчиком кишку і витягніть назовні.
5
Відварені креветки можна вживати в якості самостійного блюда або як інгредієнт в наступних рецептах. Але не варто забувати, що від тривалої теплової обробки м'ясо креветок може стати гумовим і неїстівним, тому при подальшому обсмажуванні або запіканні завжди враховуйте час першого відварювання.