Як зробити зарядний пристрій.

Не всякий акумулятор можна зарядити саморобним зарядним пристроєм . Наприклад, заряджати літій-іонні, літій полімерні і аналогічні їм батареї таким чином небезпечно. А ось для нікель-кадмієвих та нікель-метал-гідридних акумуляторів такі пристрої цілком підходять.
Вам знадобиться
  • - два акумулятора розміру AA або AAA;
  • - подвійний батарейний відсік, відповідний розміру акумуляторів;
  • - блок живлення на 5 вольт;
  • - паяльник , припой і нейтральний флюс;
  • - мультиметр;
  • - лампочка на напругу 3,5 вольт і струм, що дорівнює одній десятий ємності акумулятора.
Інструкція
1
Переконайтеся, що перед вами - дійсно акумулятори, а не батарейки, і що вони мають електрохімічну систему HiCd або NiMH.
2
Правильно підберіть номінальний струм лампочки. Ємність акумуляторів, виражену в міліампер-годинах, поділіть на десять, і дізнаєтеся ток лампочки в міліампер. Якщо ж ємність акумуляторів перед діленням перевести в ампер, то номінальний струм лампочки теж вийде в цих одиницях.
3
Позитивний полюс джерела живлення з'єднайте з додатним контактом батарейного відсіку через лампочку. Від'ємний же з'єднайте з мінусовим контактом батарейного відсіку безпосередньо. В розрив ланцюга включите мультиметр, що працює в режимі миллиамперметра постійного струму.
4
При необхідності розрядите акумулятори таким чином, щоб на кожен з них припадало по одному вольт. Найкраще розряджати з роздільно. Для цього слід використовувати навантаження, складену, наприклад, з підходящих по напрузі і струму лампочок. Ні в якому разі не можна розряджати акумулятори коротким замиканням і взагалі перевищувати вказаний в їх паспорті струм розряду.
5
Вставте акумулятори в відсік, при цьому, вони автоматично опиняться з'єднаними послідовно. Увімкніть блок живлення - токоогранічительний лампочка повинна засвітитися. Переконайтеся за показаннями мультиметра, що ток заряду дійсно дорівнює одній десятій ємності. Якщо це не так, підберіть лампочку, розраховану на, відповідно, менший або більший зарядний струм.
6
Замініть мультиметр на перемичку. Потримайте акумулятори під напругою п'ятнадцять годин. Після цього вони готові до використання.
7
Якщо виявиться, що акумулятори втратили ємність, тобто, навіть після пятнадцатічасовой зарядки струмом, рівним однієї десятої ємності, швидко розряджаються, їх слід потренувати. Для цього необхідно провести кілька чергуються циклів повної зарядки і повної розрядки струмом, рівним струму зарядки. Всякий раз розряджати акумулятори слід до такого ступеня, щоб на кожен з них припадало по одному вольт.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не замикайте акумулятори накоротко і не заряджайте їх підвищеним током.Нікогда Не заряджайте саморобними пристроями будь-які акумулятори, електрохімічна система яких містить літій.Не користуйтеся відкритим вогнем поблизу будь-яких заряжающихся акумуляторів.