Як перетоплювати вершкове масло. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

У колишні часи перетоплювання було одним з найкращих способів зберегти вершкове масло протягом декількох тижнів або навіть місяців. Сьогодні особливої необхідності в цьому немає, холодильник та морозильні камери прекрасно справляються зі своїм завданням, але це зовсім не привід відмовлятися від такого делікатесу, як пряжене масло .
Інструкція
1
Більшість людей не можуть похвалитися великою любов'ю до топленого масла і лише гидливо зморщаться ніс, коли їм запропонують спробувати його в чистому вигляді. І дарма. Той, хто хоч раз в житті пробував вершкове масло , перетопленим з дотриманням всіх правил і законів обходження з цим продуктом, той вже ніколи не зможе від нього відмовитися.
2
Здавалося б, що в цьому складного. Закинув собі в каструльку, поставив на вогонь, і нехай собі топиться. Але такий підхід в корені невірний і здатний занапастити получающийся продукт. Топити масло найкраще в рисоварці або приладі, званому slow-cooker. Якщо ж подібних агрегатів у вашій кухні немає, то вам на допомогу прийде подобу водяній лазні, яку можна зробити з двох каструль різного розміру, вставлених одна в іншу. В більшу з них при цьому потрібно буде налити трохи води.
3
Покладіть масло в чашу або каструлю, в якій воно буде топитися, і залиште на кілька годин. Саме годин, а не пари хвилин. Низька температура плавлення не дасть молочних білків підгоріти, в результаті тривалого впливу тепла вони просто осядуть на дно посудини, зверху ж у вас залишиться чистий молочний жир. Якщо у вас є кулінарний термометр, можете вимірювати їм температуру плавкого масла. В ідеалі вона повинна становити 85 ° C.
4
Перелийте жир в іншу каструлю і поставте ту на вогонь, щоб нагріти масло до 120-130 градусів за Цельсієм і видалити з нього можливі залишки води. Як тільки над поверхнею масла почне підніматися легкий димок, вогонь можна вимикати, переливати масло в посуд і відправляти на зберігання або подавати до столу.
Корисна порада
Молочний білок, що залишився на дні першої каструлі, викидати не варто. Його можна вжити як добавки в будь-яку здобну випічку. Оскільки ви виробляли дбайливе витоплювання, він залишився цілком їстівним і додасть випеченим з ним плюшками або булочкам особливий приємний аромат.