Як визначити перелом пальця ноги. Перелом пальця на нозі симптоми.

В людському скелеті близько двохсот кісток, і кожна з них за певних умов може зламатися. Найбільш схильні до переломів кістки кінцівок, у тому числі - кістки пальців стопи. Як і будь-які інші, переломи кісток пальців стопи можуть бути відкритими або закритими. У першому випадку, коли осколки кістки порвали м'язи і шкіру, перелом абсолютно очевидний; у другому ж існує цілий ряд ознак (відносних і абсолютних), які дозволяють відрізнити перелом від іншого різновиду травми: вивиху або удару.
Інструкція
1
Після травми пальця ноги необхідно визначити, перелом це або ж просто вивих. Перелом відрізняється різким болем при русі забитим пальцем, а також порушенням рухової функції кінцівки. Він може супроводжуватися набряком і крововиливом під шкіру або ніготь пальця.
2
Очевидними ознаками є неприродне положення пальця, хрускіт осколків кісток при натисканні, а також патологічна рухливість.
3
Відносні ознаки в тій чи іншій мірі виражені майже завжди, але в залежності від локалізації перелому, їх інтенсивність може істотно різнитися. Нерідкі випадки, коли больовий синдром виражений настільки слабо, що постраждалий навіть не підозрював про існування перелому кістки. І лише через якийсь час (іноді, досить тривалий) наростаючий біль змушувала його звертатися за допомогою до лікаря.
4
Перелом ж великого пальця стопи має свої особливості. Оскільки цей палець крупніше інших, складається тільки з двох фаланг, а не з трьох, як всі інші, і до того ж відчуває головне навантаження при ходьбі, його перелом практично завжди супроводжується різким больовим синдромом, а також набряком, що поширюється на сусідні пальці, а іноді й на всю стопу.
5
Діагноз перелому пальця стопи ставиться на підставі анамнезу, тобто шляхом розпитування хворого і зіставлення ознак. Після цього лікар встановить відносний і абсолютні ознаки. Щоб підтвердити діагноз, хворому буде призначено рентгенографічне обстеження. При затвердженні перелому йому буде призначено лікування, яке залежить від локалізації та ступеня ушкодження.
6
При перших симптомах перелому негайно звертайтеся до лікаря-травматолога. Не займайтеся самолікуванням, адже діагноз може поставити лише лікар.