Як почистити вироби із золота. Як зробити національний японський костюм своїми руками.

Золото з часом воно втрачає свій бездоганний і благородний вигляд: ювелірні вироби темніють, стають тьмяними, на них з'являється наліт і накопичується бруд. Звичайно, завжди можна звернутися до професіоналів з ювелірних майстерень, які почистять ваше кільце або ланцюжок. Але можна повернути золоту первісний блиск і в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - миючий засіб,
  • - розчин аміаку,
  • - вазелін або рослинне масло,
  • - порошок крейди, або корунду, або магнезії,
  • - спирт або горілка,
  • - м'яка бавовняна тканина.
Інструкція
1
Спочатку спробуйте очистити золото, як слід промивши його. У гарячій воді (її температура повинна бути більше 50 градусів) розчиніть миючий засіб - мило, пральний порошок, рідкий засіб для миття посуду або шампунь. Опустіть в миючий розчин золотий виріб і залиште на годину-півтори. Після закінчення цього часу відчистите розмокший бруд за допомогою губки, ватних паличок або м'якої щітки. Вона легко відійде навіть у важкодоступних місцях. Будьте обережні з золотом високої проби - жорстка щетина може їх подряпати. Як випливає промийте прикрасу під струменем проточної води і просушіть.
2
Плями на золоті, що з'явилися в результаті окислення добавок, що входять до складу металу, можна видалити за допомогою аміаку (нашатирного спирту). Для цього вам знадобиться розчин концентрацією не нижче 25%. Його можна придбати в аптеці. Налийте аміак в невелику ємність і помістіть в неї золоту прикрасу на дві-три години або на ніч, після чого промийте.
3
Якщо хімічний спосіб очищення не допоміг - можна скористатися мехніческім. Але тут потрібен особливий підхід: золото все-таки м'який метал, і абразиви можуть його подряпати. Можна придбати спеціальну пасту для очищення золота або зробити її самостійно, змішавши вазелін або рослинне масло з порошком крейди, білої магнезії або корунду. Готова суміш повинна мати консистенцію густої сметани. Можна використовувати для цієї мети і зубну пасту. Невелика кількість такої чистячої пасти візьміть на м'яку тканину типу фланелі і акуратно протріть виріб. Після очищення зніміть залишки миючого засобу, промивши прикрасу горілкою або спиртом (це видалить жирову складову).
4
Також існує маса «народних» способів очищення виробів з золота. Наприклад, можна протерти прикраса м'якою ганчіркою, змоченою в суміші яєчного білка і пива. Або змочити виріб оцтом або соком цибулі - а потім промити і відполірувати фланеллю. А можна використовувати для поліровки золота губну помаду - до її складу входить порошок діоксиду титану, який є відмінним миючим засобом.