Як позбутися від гугнявості.

У гнусавости існує наукова назва ринолалия. Під цим же поняттям мається на увазі і зміна тембру голосу, вимови звуків (це обумовлено порушенням певної функції в порожнині носа). Причин гнусавости може бути безліч, а лікування гнусавости має виходити саме з них.
Інструкція
1
Отже, причиною гнусавости може стати недостатня рухливість м'якого неба, неправильна форма мови при витяганні звуків (дана причина є найбільш поширеною). Крім того, причиною гнусавости можуть послужити дефекти твердого та м'якого піднебіння, аденоїди (утруднення носового дихання), риніт (запалення слизової оболонки носа), а також викривлення носової перегородки або травми.Как перевірити, чи правильно у вас звуковидобування? Зімкніть губи, розтисніть щелепу і пропойте мелодію. Зі внутрішньої сторони губ ви повинні відчути легку лоскіт. Також можете затиснути ніс і сказати весь алфавіт без "м" і "н". Якщо все гаразд, гугнявість не ваша історія.
2
В тому випадку, якщо ви до кінця не впевнені, чи є у вас гугнявість, можете перевірити це за допомогою простого вправи. Необхідно зімкнути губи, щелепу розтиснути і постаратися проспівати мелодію. При цьому зі внутрішньої сторони губ ви відчуєте невелику вібрацію, лоскіт. Ви не відчули її? Значить, ви повинні звернутися до фахівця або спробувати позбутися від гнусавости самостоятельно.Есть і ще одна вправа на перевірку: затисніть ніс і розкажіть весь алфавіт, але без літер "Н" і "М".
3
Ліквідувати гугнявість, як вже було сказано, можна і самостійно за допомогою різних вправ, що розвивають рухливість м'якого неба. Проте якщо у вас присутні анатомічні порушення, то швидше за все, вам буде потрібно спеціальне лікування (хірургічне). Найчастіше позбутися ринолалии можна при роботі з лікарем-логопедом.
4
Вправи все-таки теж не виявляться зайвими. Одне з них - це вправа під назвою "Позіхання". В його назві відбита суть всієї методики. Ви повинні просто відпрацьовувати вміння швидко переводити повітря з області носа в ротову порожнину. Так що просто частіше позіхайте, причому як з відкритим ротом, так і з закритим.Следующее вправа носить назву "Таблиця голосних". Нічого важкого немає: необхідно вимовляти по черзі звуки І, Е, А, О, У, И. Потім ви повинні зробити вдих і приєднати до кожної виголошеній гласною звук "М". Тобто далі вам потрібно буде вимовити вже МІ, МЕ, МА, МО, МУ, МИ. Аналогічну роботу виконайте з буквою Н.
Корисна порада
Скористайтеся і гімнастикою для піднебінної фіранки. Наберіть склянку води і пийте його, але маленькими ковтками. Це дозволить максимально високо підняти небную фіранку і утримати її в такому положенні якомога довше.