Як просувати бізнес.

Мерчандайзинг міцно увійшов у життя російського бізнесу тільки після економічної кризи 1998 року. Криза довела конкуренцію до піку, і продавці були змушені замислитися про те, як просувати свій бізнес, розширювати і робити успішним. І в даній ситуації мерчендайзинг став одним з найбільш ефективних способів просування.
Вам знадобиться
  • Вам будуть потрібні постійні постачальники, роздрібна торговельна мережа, послуги дизайнера, PR-менеджер або рекламне агентство.
Інструкція
1
Для початку трохи загальної інформації. Мерчандайзинг англійське слово, і позначає повний цикл підготовки товарів до продажу в роздрібній торговельній мережі. Для того щоб домогтися успіху в просуванні свого бізнесу вам буде потрібно виконати три головні умови: знайти хороших постійних постачальників, які будуть вас безперебійно забезпечувати якісним товаром, організувати чітко працюючу роздрібну торговельну мережу та укласти договір на постійну роботу з PR -компанієй.
2
Постачальники. Неможливо просувати бізнес без якісного товару. Постарайтеся укласти довготривалі договори на постачання товару з постачальниками, що мають хорошу репутацію. Це дасть вам можливість отримувати не тільки товар потрібного асортименту та рівня, але й отримати знижки на оптові закупівлі. Таким чином, ви зможете вивільнити кошти на оплату інших сторін свого бізнесу .
3
Вигідне розташування торгових точок. Вибираючи місця під свої магазини/торгові точки пам'ятайте про те, що вигідне розташування має поєднувати в собі декілька правил: район повинен бути багатолюдним, респектабельним і безпечним. Бажано, щоб поруч розташовувалися громадські установи (кінотеатри, навчальні заклади, бібліотеки, кафе та ін.), Щоб рівень платоспроможності жителів району був достатнім для здійснення покупок, і необхідно уникати кримінальних і неспокійних місць.
4
Реклама і PR. Постійні ділові відносини з рекламним агентством або свій PR-менеджер в штаті компанії зроблять просування бізнесу більш успішним і стабільним. Таким чином, ви зможете домогтися поетапної, регулярної та спланованої кампанії у висвітленні всіх переваг пропонованих вами товарів, їх асортименту та качества.Еслі ж ви своїми силами збираєтеся проводити PR-кампанію, використовуйте в роботі популярні друковані видання, радіо і ТБ. Регулярність розміщення інформації та її оригінальність донесення до потенційних покупців послужать вам хорошу службу.
5
Інтернет. Створіть інтернет-магазин своєї компанії з можливістю доставки товару додому. Проведіть розкрутку інтернет-магазину, щоб в рейтингу пошукових машин він займав верхні рядки.
6
Стратегія і тактика мерчандайзингу. Стратегічно для вашої компанії дуже корисно створення позитивного іміджу, створення впізнаваного бренду, і лояльного ставлення клієнтів. Цього ви можете добитися, беручи участь в благодійності та суспільно значущим заходах, допомагаючи соціальним установам і найбільш вразливим верствам населенія.Тактіческі у своїх торгових павільйонах ви можете проводити спеціальні акції, що привертають увагу покупців, наприклад, присвячені виходу на ринок нового виду товару, який буде представлений тільки в ваших магазинах. Сезонні та брендові розпродажі також корисні і вигідні.
Зверніть увагу
Навчайте свій персонал, що працює в торгових павільйонах - його ввічливість і компетентність пробудять в покупцях бажання прийти у ваш магазин ще раз.
Корисна порада
Зробіть свої магазини і торгові точки зручними і привабливими для здійснення покупок.