Як скласти свій особистий фінансовий план.

Особистий фінансовий план являє собою документ, який демонструє, як ви за допомогою наявних у вас можливостей (активів, пасивів, накопичень, доходів за вирахуванням витрат) і при обраної стратегії розподілу грошових коштів, зможете заволодіти бажаним фінансовим результатом. Крім цього, особистий фінансовий план може бути цільовим, пенсійним та антикризовим. Але це все підвиди інвестиційного або комплексного план а.
Інструкція
1
Особистий фінансовий план має свої характерні особливості. Адже різні люди володіють абсолютно різними доходами та витратами, переслідують інші фінансові цілі, а також використовують різні інструменти, щоб ці цілі досягти. Однак у кожному разі створення особистого фінансового план а включає в себе кілька головних етапів.
2
У першу чергу слід визначити цілі, для досягнення яких вам потрібен особистий фінансовий план . Вони можуть бути індивідуальними - від придбання модного костюма і пральної машини до покупки вілли на Гаїті і відправки дітей вчитися в Кембридж. Якщо взяти щось середнє, тоді можна сформулювати такі цілі: наступного року - купити посудомийну машину; через три роки - накопичити дитині на навчання в платному інституті; через сім років - купити новий автомобіль; до пенсії - мати на своєму банківському рахунку конкретну суму.
3
На другому етапі необхідно провести детальний аналіз всіх поточних доходів і витрат. Перед тим як до цього перейти, слід протягом певного часу (одного або декількох місяців) фіксувати всі свої доходи і витрати. У результаті аналізу необхідно отриману інформацію систематизувати і згрупувати. Наприклад: «на харчування витратили стільки-то», «на паливо для автомобіля витратили стільки-то», «на комунальні послуги витратили стільки-то».
4
У третьому етапі потрібно сформувати список статей свого особистого фінансового план а. Саме тут вам стане в нагоді інформація, яка була отримана в результаті аналізу, групування і систематизації всіх доходів і витрат.
5
На четвертому етапі слід визначити період план ірованія, на який буде поширюватися особистий фінансовий план .
6
І останній, п'ятий етап створення фінансового план а - це заповнення всіх бюджетних даних окремими, конкретними показниками, інакше кажучи - потрібно ввести конкретне числове значення за кожною бюджетною статті. Наприклад: за статтею «Заробітна плата» план іруемий дохід становить 50 тисяч рублів, за статтею «Продукти харчування» план іруемий витрата складає 10 тисяч рублів.