Як побороти страх перед стоматологом.

Похід до стоматолога для багатьох стає катуванням, такою собі дилемою, коли розум бореться зі страхом від дзижчать бормашин і відчуття буріння свердловини в роті. Як научітmся втихомирювати зрадницьку тремтіння в колінах перед входом до кабінету зубного лікаря?
Інструкція
1
Перш за все, подумайте про те, що сидіння в черзі з ниючий болем під свердлячі звуки, що доносяться з кабінету дантиста, давно пішли в минуле. Звуки, ясна річ, залишилися, але тепер ви самі вибираєте, в яку клініку піти? і час, в який вам зручно залікувати зуб. Крім того, доступні різні види анестезії, яка надійно і дбайливо захищає від болю.
2
Людини лякає не сам процес лікування, а страх. Він з'являється в свідомості і зростає в міру того, як ви починаєте уявляти собі все, що відбуватиметься в роті. Довірте лікувальний процес доктору, а себе займіть думками про одужання. Тільки уявіть: всього один візит до лікаря, і ніяких безсонних ночей з нестерпним болем, ніяких нервових зривів на близьких людей. Розправте з хворобою, адже це вона зараз заважає вам отримувати задоволення від життя.
3
Сприймайте доктора не як загрозу, а як помічника. Саме він позбавить вас від мук. Саме йому ви будете вдячні, встаючи зі стоматологічного крісла. Будьте розсудливі: чим довше ви відтягуєте похід до дантиста, тим довше тривають паніка і ниття. Адже самостійно позбавиться від зубного болю неможливо.
4
Якщо ці думки не заспокоюють вас, спробуйте співати про себе пісеньку або цитувати вірш. Займіть голову чим-небудь абстрактним. Погортайте журнал або пишіть що-небудь в блокнот. Ви можете описати в подробицях весь той страх, який ви відчуваєте зараз, перед дверима зубного лікаря. Пожартувати над собою: спробуйте заповідати комусь свій зуб або написати розповідь «Про те, як я не повернувся від дантиста». Повірте, як тільки ви вийдете з кабінету лікаря, ця історія розсмішить вас не гірше за будь анекдоту.
5
Заспокоюйте себе так, як якщо б ви заспокоювали кращого друга. Вам же не хочеться і далі лізти на стіну від нестерпного болю і ходити з колами під очима після безсонних ночей? А коли проблеми з зубами будуть вирішені, обов'язково похваліть себе за подолання страху. Придумайте гідне заохочення і урочисто піднесіть його самому собі як уявної медалі за проявлену мужність.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=mqL8iY1l69s
Боязнь стоматологів посідає «почесне» місце в списку найбільш поширених фобій. При одній лише думці про відвідування дантиста страх починає охоплювати багатьох людей різної статі, достатку і віку ...

Причини фобії

Як правило, боязнь стоматологів охоплює тих, хто в минулому пережив хворобливі відчуття під час лікування зубів. Може бути, це було складне хірургічне втручання, а може, і просто дуже запущений пульпіт. В результаті однієї лише думки про те, що належить лікувати зуби, досить для того, щоб людина почала хвилюватися і переживати. Деякі можуть відчувати навіть панічний страх, що супроводжується підвищеним тиском і тремтінням у кінцівках.
У більшості сучасних клінік, навіть муніципальних, пацієнтам пропонують зробити додаткову анестезію. Лікар, визначивши «масштаб лиха», практично відразу може сказати, наскільки болючим буде втручання.
Люди також можуть відчувати збентеження , пов'язане з тим, що вони давно не відвідували стоматолога. Іноді пацієнти, протягом довгого часу уникали візиту до дантиста, соромляться просто відкрити рот - настільки плачевним став стан їх зубів. І навіть гострий біль, яку вони намагаються придушити за допомогою анальгетиків, не може змусити їх зважитися на візит до врачу.Однако необхідно розуміти, що звернутися за допомогою до лікаря рано чи пізно все одно доведеться. Відтягуючи цей момент, людина лише посилює своє становище - адже іноді зуб, який можна було врятувати, вже через місяць доведеться видаляти. І матеріальних вкладень буде потрібно ще більше: вилікувати невелика пляма на емалі набагато легше і швидше, ніж зуб, який вже почав руйнуватися.

Як перемогти страх

Тим, хто потребує лікування зубів, але боїться це зробити, для початку потрібно просто сходити на консультацію. Переконавши себе, що насильно і в першу ж хвилину їх ніхто лікувати не буде, пацієнти з часом мають всі шанси заспокоїтися і взяти себе в руки. Також варто розпитати знайомих - навіть стоматологи рекомендують при виборі клініки спиратися на думку реальних пацієнтів. В сучасних стоматологічних кабінетах нерідко буває так, що пацієнти під час лікарських маніпуляцій навіть засинають - настільки непомітним і безболісним виявляється лікування зубів.
Фахівці також рекомендують провести так звану премедикацию - ще напередодні візиту до стоматолога можна прийняти 1-2 таблетки екстракту валеріани або пустирника. Приблизно за півгодини стоїть повторно прийняти заспокійливе.
Можна також пообіцяти собі подарунок - наприклад, відразу після відвідин стоматолога пацієнт просто порадує себе. Це може бути давно бажана книга або диск, для дам - нове плаття або щось із косметики. Адже важливо лише зробити перший крок, і після того, як буде безболісно вилікуваний перший зуб, людина зможе переглянути свої погляди на стоматологічні процедури, почавши ходити в лікарню спокійно і навіть з удовольствіем.Не зайвим буде звернутися до друзів або родичів - часто близькі люди здатні вельми ефективно підбадьорити, вселити впевненість і навіть супроводити в клініку, а потім разом розділити радість від цього подвигу. Також знайомі можуть дати цінну пораду, що стосується вибору того чи іншого лікаря або процедури.