Як купати сфінкса.

Сфінкс, мабуть, сама суперечлива кішка на світі. У когось вона викликає огиду, а у кого-то захват. Якщо ж ви є щасливим власником цього «інопланетного» дива, то знаєте, що догляд за ним має ряд особливостей. До однієї з них відноситься купання, як обов'язкова гігієнічна процедура.
Вам знадобиться
  • Дитячий шампунь з нейтральним PH фактором або спеціальний шампунь з позначкою «для голих тварин», великий махровий рушник, градусник для ванни.
Інструкція
1
Приготуйте все необхідне: шампунь, яким ви будете мити вихованця, великий рушник. Наберіть у ванну або таз гарячої води. Пам'ятайте, що температура тіла сфінкса набагато вище температури тіла людини, тому вода повинна бути значно тепліше, ніж звичайно ви використовуєте для себе, оптимально - 36-38 градусів. Набирайте ванну приблизно до середини грудей сфінкса . Вимкніть воду перед купанням, так як її шум може налякати кішку. Щоб вихованець не підсковзнувся і відчував себе у воді впевнено, покладіть йому під лапки гумовий килимок.
2
Повільно опустіть кішку в воду, дайте звикнути. Під час процесу ласкаво розмовляйте з нею. Намильте все тіло, особливо забруднені ділянки можна мити з використанням м'якої губки або мочалки. Слідкуйте, щоб мило не потрапило в очі і вуха сфінкса , мордочку не потрібно мочити зовсім. Добре змийте шампунь, прослідкуйте, щоб він не залишився на шкірі вихованця, так як це може викликати роздратування.
3
Коли процедура миття закінчена, вийміть сфінкса з води і відразу загорніть його в великий рушник. Дуже ретельно промокніть вологу і тримайте на руках до тих пір, поки кішка повністю не висохне. Чи не випускайте вихованця раніше, так як він може легко застудитися. Ні в якому разі не використовуйте для сушки фен, це може налякати сфінкса і обпалити його.
4
Якщо шкіра у вашого вихованця схильна до сухості, після купання намажте її нежирним маслом. Підійде легке дитяче масажне масло або спеціальний зволожуючий крем із зоомагазину. Для завершення гігієнічних процедур протріть вушка і очі кішки стерильною ватою і підстрижіть кігті.
Корисна порада
Якщо сфінкс боїться знаходиться у воді, розпустіть на її поверхні мильну піну. Як правило, кішки просто не бачать кордон води і лякаються.