Як робити валяні іграшки. Як зробити іграшку в техніці валяння.

Забавное рукоділля як для дітей, так і для дорослих - вяляніе (фільцеваніе). Існує два способи валяння: сухе і мокре. Спробуйте обидва і виберіть той, який вам більше подобається. Фільцеваніе дозволяє створити абсолютно будь-яку форму з вовни різних кольорів. А який вийде іграшка, залежить тільки від польоту вашої фантазії.
Вам знадобиться
 • - непряденая шерсть,
 • - спеціальні голки для валяння,
 • - поролонова губка,
 • - синтепон,
 • - намистини для очей.
Інструкція
1
Щоб зваляти іграшку в техніці мокрого валяння, необхідний шаблон з картону. Подивіться на силует майбутньої іграшки , намалюйте його на картоні і виріжте дві заготовки. Складіть їх разом і обмотайте скотчем.
2
Візьміть шерсть і обмотайте ваш шаблон в різних напрямках. Після того, як намотали достатню кількість вовни, змочіть і намильте заготовку. Скористайтеся для цього рідким милом і розпилювачем.
3
намилені деталь покладіть в окріп, потім намильте її ще раз. Таким чином шерсть буде звалюватися. Промийте іграшку чистою проточною водою.
4
Розріжте виріб в районі черевця і вийміть картон. Просушіть деталь. А поки вона сушиться, зваляти шматок вовни, з якого надалі виріжте вушка. Зваляти джгутик, з якого вийде хвіст. Всі деталі добре просушіть.
5
Коли все це висохне, набийте тулуб синтепоном і зашейте черевце. Виріжте вушка і пришити їх до голови. Пришийте хвостик. Зробіть вусики, наприклад, з волосіні, а очі і носик - з намистинок.
6
У техніці сухого валяння вовна змочувати і опускати в окріп не потрібно. Для того, щоб сформувати тулуб іграшки , зваляти форму. Візьміть шматочок вовни, покладіть на поролонову губку і тикайте голкою для валяння великого розміру (№ 70-90). Щоб не зламати голку, тримайте її перпендикулярно поверхні валяння.
7
Коли волокна перестануть відділятися, переходите до кінцевої обробки голкою меншого розміру. Таким чином на поверхні не залишиться видимих отворів від голки. За допомогою голки сформуйте форму голови, шиї.
8
зваляли лапки, вуха і хвостик таким же чином. Прикладіть деталі до тулуба і прикріпіть їх за допомогою голки. Щоб було надійніше, деталі слід пришити. Носик і очі зробіть з намистин.
9
Якщо подібним рукоділлям займаються маленькі діти, то робити це необхідно під наглядом батьків, так як голки для валяння дуже гострі. А в техніці мокрого валяння опускати заготовку в окріп можуть тільки дорослі.
Зверніть увагу
Якщо у вашої дитини або вас алергія на шерсть, то краще не ризикувати і зайнятися іншими видами рукоділля.
Робити м'які іграшки своїми руками можна різними способами. Майстрині шиють їх з хутра та тканини, в'яжуть спицями та гачком. Дуже симпатичні і пухнасті іграшки-тварини виходять, якщо використовувати техніку сухого валяння.
Вам знадобиться
 • - шерсть для валяння потрібних відтінків;
 • - голка для шиття;
 • - голки для валяння №38 та №40;
 • - зворотна голка;
 • - губка;
 • - нитки;
 • - ножиці;
 • - готові очі для іграшок або полубусінкі;
 • - клейовий пістолет.
Інструкція
1
Зробіть голову іграшки. Візьміть невеликий пучок вовни, руками скачайте з нього кульку. Покладіть його на спеціальну губку і почніть валяти голкою №38, протикаючи заготовку наскрізь. В процесі валяння, додавайте ще волокна, щоб деталь вийшла об'ємніше.
2
Надайте голові потрібну форму за допомогою голки №40. Розгладьте поверхню елемента. З боку мордочки зробіть деталь плоскою.
3
Візьміть ще один пучок невеликого розміру. Сформуйте з нього овал. Прикладіть до мордочці іграшки та пріваляйте голкою №40, формуючи щічки.
4
Щоб надати іграшці більш природний вигляд, відірвіть невелика кількість вовни іншого відтінку, світліше або темніше основного, трохи розтягніть її, прикладіть до голови і пріваляйте голкою. Щоки іграшки обваляйте шерстю білого кольору.
5
З пряжі рожевого кольору скачайте маленький кульку, який буде служити як носика іграшки. Пріваляйте його до мордочки.
6
Зробіть тулуб іграшки. Відірвіть пучок шерсті і надайте йому руками конусоподібну форму. Покладіть деталь на губку і, тикаючи в неї голкою №38, надайте подовжену форму. Потім більш тонкої голкою для валяння сгладьте поверхню тільця, зробіть невеликі поглиблення в місцях, де будуть кріпитися передні і задні лапи іграшки.
7
Сформуйте лапи. Візьміть пучок вовни основного кольору. Скачайте з нього ковбаску і зваляти деталь для лапки. Аналогічним чином зробіть інші. Щоб іграшка могла стійко стояти на ногах, зробіть нижню частину задніх лап більш широкою. Пришийте голову і лапи до тулуба міцними капроновими нитками.
8
зваляли деталі для вушок. Для цього візьміть 2 пучка основного кольору рівної величини. Злегка растрепіте волокна. Покладіть шерсть на губку і сформуйте 2 однакові плоскі деталі. Візьміть елемент в руку і обробіть маленької голкою краю вушок, одночасно надаючи їм потрібну форму. Прикладіть вуха до голови і пріваляйте.
9
Для вічко використовуйте готові елементи (їх можна придбати в магазині для рукоділля) або полубусіни чорного кольору. Приклейте їх до мордочці за допомогою клейового пістолета. Бровки зробіть з вовни чорного кольору, язичок - з рожевих або червоних волокон.
10
Щоб зробити валяную іграшку пухнастою, зворотної голкою кілька разів проколіть по голові і тілу вироби. Робіть це, поки не досягнете потрібного результату.