Як удобрювати перець.

Багато сортів солодких перців вже давно прижилися в середній смузі. В її умовах ці рослини розмножуються тільки за допомогою розсади і подальшого висаджування в теплиці або відкритий грунт. Досвідчені городники навчилися вирощувати великі врожаї цього корисного і смачного овоча на своїх ділянках. Багато в чому успіх дачних робіт залежить від правильної підгодівлі перців різними органічними і мінеральними добривами. Проводиться вона в кілька етапів.
Вам знадобиться
  • - Суміш городньої грунту, торфу (перегною) і піску;
  • - Суперфосфат;
  • - Перепрілий гній;
  • - Аміачна селітра;
  • - Сечовина;
  • - сульфат калію;
  • - вода;
  • - сірникову коробку, чайна ложка, ваги і 10-ти літрове відро для правильного дозування добрив.
Інструкція
1
Підготовка ґрунту для розсади. Приготуйте грунт для вирощування сіянців солодкого перцю заздалегідь, так як вона потребує підгодівлі. Більшість сортів цієї рослини досить вимогливо до складу посадкового грунту. Можна купити вже готову спеціальну суміш в магазині, проте її нескладно приготувати і самостійно. Як показує практика, хороші результати дає змішання таких компонентів: грунт з городу (25-30%), торф або перегній (30-50%) і така ж кількість піску.
2
Добриво грунту під час перекопування. Багато успішних дачники ще під час осінньої або ранньою весняної перекопування грядок вносять такі мінеральні добрива, як суперфосфат і сульфат калію. Достатньо взяти їх з розрахунку по 30 г на квадратний метр і внести в грунт на глибину приблизно 10 см.
3
Підготовка до висаджування. За пару тижнів до пересадки розсади перцю у відкритий грунт необхідно заздалегідь підготувати городні грядки і удобрити їх перепрілим гноєм (приблизно 5 кг на квадратний метр). За пару тижнів до висадки розсади рекомендується також злегка підгодувати посадковий грунт азотом (аміачною селітрою), так як в цьому мінеральному добриві рослина потребуватиме ще до початку свого цвітіння. На квадратний метр ділянки розрахуйте по 10 г засобу.
4
Перша підгодівля. Висадивши розсаду перцю на городні грядки або в теплицю, дайте їй вкоренитися і зміцніти протягом 2-3 тижнів. Тільки після цього можна «годувати» рослина суперфосфатом і сечовиною. Перше добриво візьміть всього 5 г, другого - удвічі більше, і гарненько розмішайте компоненти в десятилітровому відрі з водою. Виливайте по літру приготовленої суміші під кожен кущик перцю.
5
Друга підгодівля. Поки зав'язуються перші бутони і дозрівають плоди, перець буде особливо потребувати калії. Рослинники зазвичай підгодовують рослина в період його бурхливого цвітіння: у відрі води розчиняється сірникову коробку суперфосфату і чайна ложка сульфату калію. Цим розчином обробляйте грядки таким же чином, як при першій підгодівлі. Майте на увазі, що суперфосфат необхідний тільки на грунтах, бідних фосфором!
6
Третя підгодівля. Її роблять вже після того, коли плоди на першому відгалуженні куща повністю визрівають. В цей час знову вносяться фосфор і калій (по дві чайні ложки того і іншого на відро).
Корисна порада
Щоб правильно удобрювати перець, обов'язково вивчіть досвід сусідніх городників і поговоріть з професійним рослинникам. Надзвичайно важливо знати потреба цієї рослини в тих чи інших поживних речовинах, а також те, скільки цих мінералів вже міститься в ґрунті. Ні в якому разі не переборщіть з концентрацією мінеральних добрив, інакше плоди цього корисного овоча будуть накопичувати в собі нітрати. Можна обійтися і всього двома підгодівлями: перша - через місяць після посадки розсади перцю, а друга - після другого або третього збору дозрілих плодів.