Як додавати петлі гачком.

Різноманітність візерунків пов'язаних гачком , створюється шляхом комбінування, чергування, зміни кількості петель і стовпчиків. Будь-яка модель в'яжеться відповідно до викрійкою або схемою. Креслення показує, де на певному етапі в'язання треба звузити або розширити виріб. Додавання петель в процесі в'язання призводить до розширення полотна. Число додаткових петель і спосіб їх додавання залежать від того, яке в'язання гачком використовується.
Вам знадобиться
  • шпилька
Інструкція
1
При круговому в'язанні (серветки, скатертини, головні убори, шкарпетки) додавайте петлі в кожному колі полотна. В ряду, виконуваному з стовпчиків без накиду, додавайте шість петель. Якщо коло в'яжеться з напівстовпчиків, додавайте вісім петель, якщо з стовпчиків з накидом, то доповнюйте ряди дванадцятьма петлями. Далі для отримання необхідного діаметра в міру збільшення числа накидов в стовпчиках додавайте по чотири петлі.
2
При в'язанні прямокутних полотен (шарфики, килимки) на кожен кут слід додавати певне число петель. Якщо ви використовуєте стовпчики без накиду, на один кут ряду додавайте два стовпчики, а при застосуванні стовпчиків з накидом вив'язувати чотири стовпчики на кожному розі полотна. Середні з доданих по кутах стовпчиків легко можна замінити відповідним кількість повітряних петель.
3
Додаток петель при плоскому в'язанні гачком здійснюється як по всьому виробу, так і по краях полотна. Всередині полотна додаток додаткових петель виробляєте рівномірно. Попередньо зробіть розрахунок на скільки стовпчиків необхідно збільшити полотно. Рівномірно розподіліть отримане число стовпчиків. Принцип вив'язування додаткових петель полягає в тому, що гачок вводиться в підставу петлі, звідки пров'язуються два нових стовпчика.
4
Для розширення полотна по краях на останньому стовпчику ряду введіть гачок в одне загальне підставу петлі і вивяжете два стовпчики. Цей прийом повторюйте в кожному ряду. Можна додавати петлі відразу з двох сторін. При цьому перші петлі краю пров'язуються звичайним способом, а додатковий набір петель починається з другого чи третього стовпчика від краю полотна. Іноді виникає необхідність додати одразу кілька петель. Закінчивши ряд, наберіть ланцюжок з повітряних петель по краю полотна. Набравши необхідну кількість петель, продовжуйте в'язати в іншу сторону, протилежну попередньої, орієнтуючись на схему візерунка.
Зверніть увагу
Чи не додавайте довільне число петель особливо в складних візерунках, це призводить до спотворення полотна і неправильній формі вироби.
Корисна порада
Щоб не втратити точку звіту додавання петель при круговому в'язанні, закріпіть на першій повітряної петлі шпильку і наведіть її по променю наростаючого полотна.