Як закріпити дитяче автокрісло.

Автокрісло - це обов'язковий атрибут при перевезенні дітей в автомобілі. Способів кріплення таких пристроїв існує два. Один з них за допомогою стандартних ременів, а інший з використанням системи IsoFix.
Інструкція
1
Універсальний метод передбачає собою кріплення трехточечними ременями, проте він дуже складний і більше половини крісел встановлюється невірно. Для кожної вікової групи крісел існують свої нюанси установки. Для крісел групи 0 і 0 + 1 необхідні досить довгі ремені безпеки, тому перед покупкою таких крісел виміряйте їх довжину, і якщо вона менше двох метрів, відмовтеся від покупки.
2
У групі 1 корисною функцією є система, що забезпечує донатяженіе ременів безпеки. Тому ви без особливих зусиль проведете кріплення сидіння. Група крісел 2-3 не має внутрішніх ременів. Тут дитина пристібається стандартним ременем, що знаходяться в автомобілі.
3
Система IsoFix дозволяє виключити всі недоліки при кріпленні стандартних крісел. При необхідності встановіть два розширювача на спеціальні скоби. Після цього вийміть кронштейни з крісла і встановіть сидіння в автомобіль. Якщо ви вирішили встановити дитяче автокрісло на переднє сидіння, то обов'язково відключіть подушку безпеки, яка може травмувати дитину у випадку спрацювання.
4
Ретельно вирівняйте замки зі скобами, після чого максимально наблизьте автокрісло до спинки сидіння в машині. Почувши характерний звук, перевірте, змінився чи колір індикатора кріплення з червоного на зелений, що служить сигналом про те, що замки правильно з'єдналися зі скобами.
5
Після цього встановіть якірний ремінь, який додатково закріплює спинку крісла. Проведіть регулювання нога-упор так, щоб вона щільно прилягала до підлоги автомобільного салону. Також про правильно регулюванню можна судити по індикатору: він змінить червоний колір на зелений. Пам'ятайте, що в цілях безпеки крісла ставляться по ходу руху автомобіля, а люльки з немовлятами - проти ходу.
Зверніть увагу
Це забезпечує більш надійне кріплення сидіння, при бічному зіткненні удар краще демпфуючим. Але в цьому випадку ISOFIX не є кріпленням як таким, а всього лише забезпечує додаткову зручність і безпеку. Навпаки, зручно кріпити дитяче автокрісло на задніх кріслах, що представляють собою так званий «диван». Ще більш комфортні задні сидіння, що складаються з трьох окремих повнорозмірних крісел.
Корисна порада
Кріплення дитячих автокрісел - це основа безпечного розміщення дитини в машині. Яке б вчинене крісло не було, якщо воно не правильно закріплено, значить воно не тільки не зможе захистити Вашу дитину, але й навіть може нанести додаткові травми, в разі ДТП або просто екстреного гальмування. Кріплення крісла для дитини в машині може проводитися штатними ременями автомобіля, кріпленням Isofix або спеціальними замками на додаткову платформу.
Автокрісло для дитини в машині - це не лише модний аксесуар або спосіб контролювати дитину в машині. За даними краш-тестів автокрісло дозволяє забезпечити дитині максимум безпеки як під час руху, при різких поштовхах, так і у випадку аварії.

Класифікація крісел

Пристрій автомобільного дитячого крісла відрізняється в залежності від свого призначення, тобто з урахуванням того, для дітей якого віку вони разработани.Кресла категорії «0» (їх називають також кріслами-перенесеннями , автолюльку) розраховані на дітей від народження і припускають горизонтальне (або майже горизонтальне) положення дитини. Встановлюються вони тільки на заднє сидіння автомобіля.Кресла категорії «0 +» мають зазвичай два положення: для сидіння і для сну. Ці крісла встановлюються проти ходу руху автомобіля на задньому або передньому сидінні і мають два види кріплень: універсальним ременем безпеки, яким обладнані автомобілі та п'ятиточковим внутрішнім ременем (через обидва плеча, на поясі і між ніг малюка) .Кресла категорії «1» встановлюють по ходу рухи, вони обладнані також внутрішніми ременями безпеки, а універсальним ременем фіксується кресло.Кресла «2», «3» не мають спеціальних ременів: і крісло, і дитина фіксуються ременем безпеки автомобіля.

Основні правила установки дитячих автокрісел

За статистикою, шість з десяти крісел кріпляться неправильно, а це означає, що вони не тільки не захищають дитину в разі аварії, але і самі можуть служити причиною травми, аж до летального результату. Встановлюючи автокрісло в автомобіль ретельно вивчіть інструкцію, прикладену до автокрісла, і завжди слідуйте їй при установці крісла в машину, не йдучи на компроміси з-за того, що малюк капризує або спіт.Обратіте увагу, що в кріслах категорії «0», «0 + »голова малюка повинна повністю лежати на спинці сидіння, що не виглядати з-за неї. Це необхідно, у зв'язку з тим, що голова дитини досить велика, а шийні хребці ще тендітні, у разі аварії і навіть різкого гальмування є ризик травми шийного відділу хребта. З цієї ж причини ці крісла завжди необхідно встановлювати проти ходу руху транспорта.Учтіте, що внутрішні безпеки ремені в кріслах «0», «0 +» повинні розташовуватися трохи нижче, а в кріслах «1» трохи вище плеча малюка. Якщо дитина сидить у кріслі «2», «3», стежте, щоб автомобільний ремінь проходив строго через середину плеча дитини, так як при розташуванні вище це може привести до задухи, а при сповзання нижче дитина може просто вискользнуть.Ні в якому разі не фіксуйте автокрісло спинкою переднього сидіння. Пам'ятайте, що найбезпечнішим місцем для установки автокрісла вважається місце відразу за водійським сидінням, але контролювати малюка водієві в такому випадку незручно. Тому встановлюйте сидіння праворуч або по центру на задньому кріслі.