Як робити штучне дихання.

Зупинка дихання може бути з різних причин, а відстань від життя до смерті в такі моменти обчислюється лічені хвилини. І тільки скоординовані дії і знання здатні повернути постраждалого до життя, без важких для здоров'я наслідків.
Інструкція
1
Допомога при зупинці дихання повинна бути послідовною. Спочатку дихальні шляхи звільняються від можливих сторонніх тіл або води, і тільки потім робиться штучне подих .
2
Щоб звільнити дихальні шляхи від води покладіть постраждалого обличчям вниз на своє зігнуте коліно так, щоб воно було під його діафрагмою. Поплескайте кілька разів по спині. Переверніть на спину і приступайте до штучного дихання. Робіть все дуже швидко.
3
Для звільнення дихальних шляхів від стороннього тіла (шматочків їжі або дрібних предметів), обхопіть потерпілого двома руками під діафрагмою, і різкими, виштовхували рухами кілька разів натисніть у напрямку до себе. Далі покладіть і приступайте до відновлення дихання.
4
Поверніть голову потерпілого на бік і відкиньте якнайдалі назад. Це запобіжить западання язика. Покладіть під голову будь імпровізований предмет у вигляді валика (згорнуту сорочку і пр.).
5
Однією рукою затисніть ніс, а другий відсуньте нижню щелепу і, утримуючи її, починайте вдувати повітря в рот. Вдування виконуйте в ритмі нормального дихання - 16-18 разів на хвилину.
6
При кожному вдуванні повітря груди потерпілого повинна підніматися, як під час вдиху. Якщо підводиться живіт, то штучне подих виконується неправильно. В цьому випадку перевірте, чи не запав язик, і ще більше відкиньте голову назад.
7
Робіть штучне подих доти, поки потерпілий не почне дихати самостійно. Після відновлення дихання потерпілого необхідно показати лікарю.
Зверніть увагу
Якщо дихання не відновлюється, а на ногах, спині і животі з'явилися фіолетові плями (ознака біологічної смерті), штучне дихання можна припинити.
Корисна порада
Варто зауважити, що штучне дихання ефективно в тих випадках, коли ще працює серце. Тому при його зупинці, відновлення дихання слід поєднувати з масажем серця в ритмі - на 3-4 вдування повітря в рот 3-4 натискання на область серця.