Як уникнути конфлікту на роботі.

Конфлікт - це зіткнення інтересів, двох різних точок зору, а значить, він неминучий в будь-якому колективі. Психологи ділять робочі конфлікти на 2 типи: функціональний - дає поштовх до розвитку, і дисфункціональних - руйнує стосунки і заважає повноцінно працювати. Як же уникнути останнього?
Інструкція
1
Коли здається, що все йде не так - колеги пліткують за спиною, начальник незадоволений роботою, головне - зуміти впоратися зі своїми емоціями. Придушення почуттів може призвести до хронічного стресу і навіть депресії, тому варто навчиться замінювати негативні емоції нейтральними. Наприклад, на претензії іншого співробітника можна відповісти не злістю, а здивуванням. Згадайте, як змінюється вираз обличчя у сильно здивованого людини: підніміть брови, округлятимете очі і на невдоволення колеги відреагуйте лише питанням «Ви дійсно так вважаєте?». Несподіваний хід дасть вам час прийти в себе, заспокоїтися, сформулювати свої думки. І лише потім спокійним, впевненим голосом, можна висловитися по суті.
2
Якщо виникло непорозуміння з керівником, ні в якому разі не починайте з'ясовувати стосунки у присутності колег і підлеглих. Це не тільки посилить конфлікт, але і значно знизить ваш авторитет. Не обговорюйте дії керівництва з іншими співробітниками, не розпускати плітки і уникайте порожній критики - все це навряд чи залишиться непоміченим, і ставлення до вас буде зіпсовано.
3
Вихлюпувати свій негатив краще не на людей, з якими ви працюєте в одному колективі, а використовуючи більш людинолюбні методи. Можна рвати папір на маленькі шматочки, перебирати чотки, стискати в руці маленький м'ячик. Добре знімають гнів фізичні навантаження: вийдіть з офісу і пробіжіться по сходах або обійдіть навколо будівлі. Якщо є можливість - прикрасьте своє робоче місце дошкою для дартсу. Метання дротиків не тільки знімає нервову напругу, але і допомагає сконцентруватися.
4
Посміхайтеся! Намагайтеся самостійно задавати доброзичливий тон у спілкуванні з колегами. Визначте, чого ви боїтеся найбільше. Звільнення? Але, можливо, це шанс знайти кращу роботу. Адже, в будь-якому випадку, накопичені знання, вміння та навички залишаться з вами.